Teknoloji TV

WhatsApp grupları yasaklanacak mı? İşte yanıtı! (video)

WhatsApp grupları yasaklanacak iddiasını bu videoda değerlendiriyoruz. İşte ortaya atılan iddia ve gerçek olup olmadığını anlattığımız video.

WhatsApp grupları yasaklanacak mı? İşte yanıtı! (video)

Geçtiğim günlerde internette dolaşan bir ses kaydında WhatsApp gruplarının yasaklanacağı iddiası ortaya atıldı. İddiayı ortaya atan kişinin yorumuna göre bir avukat arkadaşı meclisteki bir yasayı kaynak göstererek WhatsApp gruplarının yasaklanacağını iddia ediyordu. Yine bu kişinin tavsiyesine göre bu yasaktan kaçmanın yolu WhatsApp gruplarını kapatıp tekrar açmaktı.

WhatsApp grupları yasaklanacak mı? İşte yanıtı! (video)

Peki gerçek neydi? Teknolojioku olarak konunun gerçek yüzünü anlatmak için bir video hazırladık. Aslında mecliste sosyal ağlarla ilgili bazı düzenlemeler içeren bir torba yasa tasarısı var. Ancak içeriğinde WhatsApp gruplarını yasaklamak gibi bir düzenleme yok. Zaten bu tarz bir düzenlemenin hayata geçirilmesi pek olasılık dahilinde değil. Eğer halen görüşülmekte olan torba yasanın içeriğini merak ediyorsanız ilgili haberimizi okuyabilirsiniz

Bu videomuzda konunun detaylarını anlatıyor ve iç yüzünü gözler önüne seriyoruz. İşte WhatsApp grupları yasaklanacak mı sorusunun yanıtı verdiğimiz o video:

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
Ankara
Birde engellemeye bir çözüm gelirse iyi olur bazı insanlar canı istediği za-man engelleyemese
Cevapla
xd
Bunu türk halkına anlatamazsın. Düşünce özgürlüğü ve halka açık münakaşanın önemi bu ülkede hiçbir zaman algılanmadı.
mert
Konuşmak istemediğimi engelliyorum kimi ilgilendirir?
ben
isteyen istediği kişiyi engelleyebilmesi lazım çünkü nerden bilecek karşıdakinin sapık olup olmadığını
Teknoman
Sakın o zaata kanıp kapatmayın,bu kanundan sonra külliyen bir daha açamazsınız..😡😡
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.