Xiaomi, 40Gbps veri iletim hızına sahip USB4 kablosunu tanıttı

Xiaomi, 240W hızlı şarj destekli 40Gbps veri iletim hızına sahip yeni USB4 kablosunu duyurdu. Bu kablo, yüksek hızda veri transferi ve hızlı şarj imkanı sunuyor.

Xiaomi, 40Gbps veri iletim hızına sahip USB4 kablosunu tanıttı

Xiaomi, Çin'de yeni 6A USB4 örgülü yüksek hızlı veri kablosunu tanıttı. Bu yeni kablo, 40 Gbps'ye kadar veri iletim hızları sunabiliyor ve 240W hızlı şarj desteğine sahip. Ayrıca, 60Hz yenileme hızında 8K video iletimi yapabiliyor. Xiaomi'nin yeni veri kablosu, her türlü veri ve medya içeriğinin sorunsuz iletimi için çok yönlü ve dayanıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Model, Çin'de 99 yuan (14,06 dolar) karşılığında ön siparişe açıldı.

Xiaomi, 40Gbps veri iletim hızına sahip USB4 kablosunu tanıttı - Resim : 1

Xiaomi, 40Gbps veri iletim hızına sahip USB4 kablosunu tanıttı

Xiaomi'nin 6A USB4 örgülü kablosu, PD 3.1 protokolünü ve 6A yüksek akımı destekliyor. Geriye dönük olarak Xiaomi'nin 120W, 90W ve 67W hızlı şarjlarını da desteklerken, 240W hızlı şarj entegrasyonuna sahip. Kablo, bir koaksiyel çekirdek, örgülü tel gövde ve 1 metre uzunluğunda bir kablo kullanıyor. Akıllı telefonlar, tabletler, monitörler, dizüstü bilgisayarlar ve diğer cihazlar dahil olmak üzere çeşitli cihaz türlerinde kullanılabiliyor. Veri hattı konnektörü, 10.000'den fazla tak-çıkar ömrüne sahip ve fişin çekme dayanımı 100N'nin çok üzerinde.

Yeni Xiaomi 6A USB4 örgülü yüksek hızlı veri kablosu, 99 yuan (14,06 dolar) fiyatıyla sunuluyor. Çin'de JD.com gibi çeşitli perakende noktalarında satışa sunulan bu yeni kablo, Çin pazarındaki diğer bazı modellerle rekabet ediyor. Ancak, bu yeni USB4 kablosunun uluslararası pazarda satışa sunulup sunulmayacağı şu an için belirsiz.