Teknoloji TV

Xiaomi Mi Band 5 alacağınıza bu bilekliği alın! Bize sonra teşekkür edersiniz

Şu sıralar Xiaomi Mi Band 5 almayı düşünüyorsanız size ufak bir uyarımız var. Mi Band 5 alacağınıza Amazfit Band 5 alın. Bize sonra teşekkür edersiniz.

Xiaomi Mi Band 5 alacağınıza bu bilekliği alın! Bize sonra teşekkür edersiniz

Akıllı bileklik denildiğinde insanların aklına gelen ilk serilerden birisi de Mi Band oluyor. Mi Band serisi genel olarak kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen akıllı bilekliklerin başında geliyor. Çünkü fiyat performans tarafında rakiplerine oranla bir adım önde bulunuyor.

En azından bu durum şimdiye kadar böyleydi. Fakat kısa süre önce satışa sunulan Amazfit Band 5, fiyat performans konusunda Mi Band 5'i sollamayı başardı.

Fiyatı Mi Band 5 ile hemen hemen aynı kalibrede olan bilekliğin özellikleri ise biraz daha tatmin edici.

İki bileklik arasındaki tüm farkları aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 5 alacağınıza bu bilekliği alın! Bize sonra teşekkür edersiniz

Evet dışarıdan bakıldığında iki bileklikte aynı gibi görünüyor. Zaten Amazfit'in üreticisi de Xiaomi'nin alt kuruluşlarından biri. Daha doğrusu Xiaomi bu şirketin ortakları arasında.

Dolayısıyla teknoloji tarafında Xiaomi'nin nimetlerinden faydalanıyorlar. Hatta önümüzdeki süreçte gelecek olan Mi Band 6'nın Amazfit 5 ile aynı kalibrede olacağını bile söyleyebiliriz.

Videoda da belirttiğimiz üzere, iki bileklik aynı gibi görünse de Amazfit Band 5 pek çok açıdan Mi Band 5'e göre daha üstün bir bileklik.

Aradaki fiyat farkının değip değmeyeceği konusu ise tamamen sizlere kalmış bir durum. Piyasaya göre aradaki fiyat farkı 50 ile 80 TL arasında değişiyor. Karar sizin.

Yorumlar
Bilal
Verdiği bilgilerin doğru olup olmadığı belli olmadığı için, ki belli olsada hiç bir işe yaramayacağı için bu tip bileklikleri mantıksız buluyorum. 250-300₺ ye ucuzluk Xiaomi bileklik kullanacağıma, klasik bir saat alırım, hiç olmazsa şık durur. Uyku ölçüyormuşta, adım ölçüyormuşta, sanki sağlığımıza bu denle dikkat ediyoruz. Hevesimiz gidene kadar kullanırız bu özellikleri. Ki bir kaçı dışında hiç birini kullanmayacağız, yoga, yüzme vs vs. Parayı çöpe atmak=Akıllı bileklik almak.
Cevapla
anonim
amazfit band 5 alacağına da fit 2 al, sonra bana teşekkür edersiniz...
Cevapla
cüneyd
ya mi band 5 kullanıyorum eşime de fit 2 aliym dedim gerçekten kiyas bile kabul etmez fit 2 çok kötü band5e göre...
Zurrani
Versus.com dan kiyaslarsaniz, çok maddede aynı özelliklerde olduklarını, kısmen ayristiklarini görebilirsiniz. Daha önce mi band kullananlar ve mi fit'te yılların kullanıcı verisini biriktirenler mi band 5 ya da 6dan devam edebilir. 4'ten 5'e geçmek bu gibi ürünlerde mantıklı değil, 3'ten 5'e ya da 6'ya geçmek durumu varsa daha mantıklı bir yaklaşım.
Cevapla
Volkan
Sallıyor işte maksat video çekeyim de, nasıl olsa izler kerizler 😂
Cevapla
Xiaomi hater
Bence daha cok kufur yersiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.