Yayın yapmak isteyenler buraya! HyperX yayıncı başlangıç paketi inceleme

HyperX'in yayıncılığa başlamak isteyenler için satışa sunduğu, kulaklık ve mikrofon testini inceleme fırsatı yakaladık. İşte yayın için alınabilecek ekipmanlar arasında yer alan yeni modeller hakkında tüm ayrıntılar.

Yayın yapmak isteyenler buraya! HyperX yayıncı başlangıç paketi inceleme

Son zamanlarda yayıncılık tarafında önemli işler yapılmaya başlandı. Twitch, DLive gibi platformlara ilginin artmasıyla, yayıncı için gereken ekipmanlar da aranmaya başlandı. Genellikle yayına yeni başlayanlar için önerilebilecek, uygun piyasadaki diğer profesyonel yayın ekipmanı setlerine göre daha uygun fiyata satılan HyperX yayıncı başlangıç pakedini sizler için inceledik.

HyperX Cloud Core Kulaklık Neler Sunuyor!

Yayın yapmak isteyenler buraya! HyperX yayıncı başlangıç paketi inceleme - Resim : 1

İlk olarak Cloud Core kulaklık modeline baktığımızda, alüminyum bir gövde ve uzun kullanımda dahi kullanım kolaylığı sağlayacak kafa süngeri bulunuyor. Yayıncı setinde mikrofonumuz da  mevcut. Fakat HyperX Cloud Core kulaklık modelinde, dahili bir mikrofonun da bulunduğunu belirtelim.

Yayın yapmak isteyenler buraya! HyperX yayıncı başlangıç paketi inceleme - Resim : 2

7.1 sanal surround desteği ile gelen model, hem uzun kullanımdaki işlevi, hem de  ses kalitesi olsun, bizden tam not almayı başardı. Uluslararası E-Spor turnuvalarında bile HyperX Cloud serisi kulaklıkların kullanıldığını biliyoruz. Bu modelin de yine diğer Cloud serisi modelleri gibi kaliteli bir sese sahip olduğunu söyleyebiliriz.

HyperX Solocast Mikrofon Neler Sunuyor!

Set ile birlikte gelen mikrofon modeli HyperX Solocast'e baktığımızda da, alüminyum bir gövdenin bizleri karşıladığını belirtelim. Bu alüminyum gövdeye ek olarak bir stand ile gelen model, bu stanttan kolaylıkla ayrılabiliyor.

Yayın yapmak isteyenler buraya! HyperX yayıncı başlangıç paketi inceleme - Resim : 3

Mikrofonun altında, ise tripod bağlayabileceğiniz bir yuva da bulunuyor. Cihazda en çok dikkat çeken detay ise, üst taraftaki mikrofon simgesi. Dokunmatik yüzeye sahip olan mikrofon simgesine bastığınızda, mikrofonunuzu anlık olarak kapatabiliyorsunuz. Ayrıca mikrofon kapandığı takdirde, ön tarafında bulunan LED de sönüyor.

Yayın yapmak isteyenler buraya! HyperX yayıncı başlangıç paketi inceleme - Resim : 4

İki modelin de tek bir pakette satıldığını ve ortalama 1100 TL'lik bir fiyat etiketine sahip olduğunu ekleyelim. Genel olarak profesyonel olarak tabir edebileceğimiz kulaklık ve mikrofonlar, ayrı ayrı 1000-1200 TL civarında satışa sunuluyor. HyperX'in ise, bu konuda zaten kendini kanıtlamış bir marka olduğunu biliyoruz. Hem kulaklık hem de mikrofon tarafında fiyatına göre beklentileri sonuna kadar karşılayan bir performans çizen modeller, tercih edilebilecek modeller arasında yer alabilir. Çünkü hem kulaklık hem mikrofon, tek bir kutuda 1100 TL'den satışta. Dilerseniz söz konusu modeller ile yaptığımız testleri videomuzdan izleyebilirsiniz.

HyperX Cloud Core Kulaklık Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı Stereo
 • Gürültü Engelleme Pasif Gürültü Önleme.
 • Hassasiyet 98 dB.
 • Maksimum Güç 150 mW.
 • Frekans (Düşük) 15 Hz.
 • Frekans (Yüksek) 25 kHz.
 • Empedans 60 Ohm.
 • Sürücü Çapı 53 mm.

HyperX Solocast Mikrofon Teknik Özlelikleri

 • Tak-Çalıştır ses kaydı Kolay kullanımlı USB kondenser mikrofonla kaliteli ses kayıtları yapın.
 • LED durum göstergeli Dokunarak Sessize Alma sensörü
 • Esnek, ayarlanabilir mikrofon.
 • Boom kolu ve mikrofon standı dişi.
 • Birden fazla aygıtla ve programla uyumluluk.