Teknoloji TV

Yeni akıllı bilekliğimiz: Huawei Band 6 (video)

Huawei Band 6 akıllı bilekliği bu videomuzda enine boyuna inceliyoruz. İşte saat gibi akıllı bilekliğin tüm detayları.

Yeni akıllı bilekliğimiz: Huawei Band 6 (video)

Akıllı bileklik/saat denildiğinde akla gelen markalardan biri de Huawei. Markanın hem saat hem bileklik kategorisinde farklı modelleri bulunuyor. Markanın Huawei Band 6 ise aileye yeni katılan ve ülkemizde de satılan en son akıllı bileklik modeli oluyor.

Yeni akıllı bilekliğimiz: Huawei Band 6 (video)

Akıllı saat konusunda tecrübeli biri olarak uzun yıllardır bu tarz saatleri kullanıyorum. Bugüne kadar birçok Huawei marka akıllı saat ve bilekliği de incelediğimi ve kullandığımı belirtmek isterim. Bu incelemeyi de bu tecrübe ışığında hazırladım.  

Yine bu sayfalarda test etme imkanı bulduğumuz önceki model olan Huawei Band 5 ile tasarım anlamında epey farklılıkları bulunan bu akıllı bilekliğin özellik olarak en önemli farkı ise stres ölçümü ve SpO2 kandaki oksijen yoğunluğunu ölçme yapabilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ürünle ilgili ilk dikkatimi çeken şey ise artık daha geniş bir ekrana sahip olması. Bu durum akıllı bileklik tasarımını daha estetik bir forma kavuşturmuş. Dokunmatik ekrana ek olarak yan yüzde bulunan fiziksel tuş ile ayarları ve menüde gezinme işlemlerini yapabiliyorsunuz. Ayrıca daha geniş ekran daha fazla bilgiyi görebilmenizi sağlıyor. Bu da önemli bir artı. Bunu da beğendiğimi söyleyeyim. Hatta bu geniş ekran bilekliği saat benzeri bir yapıya da kavuşturmuş. 

Bana teste gönderilen test sürümü siyah renkte olsa da (marka bu renge Grafit Siyahı adını vermiş) Amber Gündoğumu (turuncu) ve Sakura Pembesi (uçuk pembe) renk seçeneklerinin bulunduğunu da belirteyim. Bu arada bu renk seçeneklerinde hem gövde hem kayış renginin değiştiğini söyleyeyim. Bu da ince ama güzel bir detay. 

Huawei Band 6 genel özellikleri

Akıllı bileklik aklınıza geldiğinde ne gibi özellikler düşünüyorsanız hepsi Huawei Band 6'da bulunuyor. Bunlar arasında ilk öne çıkan elbette egzersiz takibi. Bileklik toplamda 11 profesyonel, 85 özelleştirilmiş egzersiz modu bulunuyor. Açık hava koşusu, iç mekan koşusu, kapalı alan koşusu, açık havada bisiklet, havuzda yüzme, ip atlama gibi seçenekler var.

Bileklikte Huawei'nin bazı saat/bileklik modellerinde de bulunan 7/24 stres takibi, 7/24 kalp ritmi takibi özelliği bulunuyor. Ayrıca benzerlerinde pek bulunmayan SPO2 kandaki oksijen yoğunluğunu ölçme özelliği de var. Ek olarak TruSport bilimsel egzersiz rehberi de yine bilekliğin özellikleri arasında yer alıyor.

AMOLED bir ekranı bulunan akıllı bileklikte 1.47 inç büyüklüğündeki bu ekranın çözünürlüğü 194x368 piksel. Akıllı bileklikte 100'den fazla kadran seçeneği bulunuyor. Bunların belli bir kısmını bilekliğe yükleyebiliyorken kalanı için Huawei Sağlık (Health) uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Huawei Sağlık (Health) uygulaması

Yeri gelmişten bu uygulamadan bahsetmem iyi olacak. Akıllı bileklikle ilgili tüm ayar, eşleştirme ve detayları bu uygulama üzerinden yapıyorsunuz. Uyku kalitenizin durumu (geçmişe yönelik), o gün ya da geçmiş günlerde attığınız adımlar, stres durumunuz ve uyku durumunuzu (kaç saat uyudunuz ve benzeri) bilgileri görebiliyorsunuz.

Ayrıca kadran yükleme ve varsa yazılım güncelleştirme gibi özellikleri de yine Huawei Sağlık uygulaması üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Huawei Band 6'yı aldıysanız mutlaka yüklemeniz ve kullanmanız gereken bir uygulama. Bu uygulamayı kişisel olarak çok sevdiğimi belirteyim. 

100'den fazla kadran seçeneği

En güzel özelliklerinden biri de bilekliğin kadranlarını değiştirebiliyor olmanız. 100'den fazla kadran içinde istediğinizi seçip kullanabiliyorsunuz. Bu kadran seçeneklerinin bir kısmı ücretsiz bir kısmı ile ücretli. Keyfinize ve zevkinize göre kadran seçip isterseniz her gün farklı bir kadran kullanabiliyorsunuz. Bu kolaylığı çok beğendiğimi söyleyeyim.

Huwaei Band 6'yı kimler almalı?

Öncelikle akıllı bileklik isteyenlerin mutlaka göz atması gereken bir seçenek olmuş bu model. Akıllı bileklik satın almadan önce bu ürüne de mutlaka göz atmanızı öneririm. Ayrıca sporla ciddi olarak ilgilenenlerin ve özellikle doğa sporlarını sevenlerin ilgisini çekebilecek bir akıllı bileklik olmuş Huawei Band 6. Spor yaparken ve sporla ilgilenirken kullanılabilecek başarılı bir bileklik. Bunun dışında günlük olarak da kullanılabilecek bir akıllı bileklik çözümü. Yukarıdaki satırlarda da belirttiğim gibi ekranın geniş olması bilekliğin sanki saat gibi kullanılabilmesini de sağlıyor. 

Ek özellikler

Akıllı bileklikte ek olarak Hava durumu, telefon bulma, uzaktan kamera deklanşörü, anlık mesaj hatırlatma ve müzik çalma gibi akıllı yaşam asistanı özellikleri de yer alıyor. Bunlara ek olarak alarm, kronometre fener (ekran beyaz ışıkla aydınlatılıyor) gibi özellikler de bulunuyor. Ben bu özellikler içinde hava durumu, müzik çalma, anlık mesaj alma seçeneklerini kullandığımı belirteyim. 

Kullanım deneyimi

Günlük olarak kullandığım akıllı bileklik sadece 18 gram ağırlığında. Bu ağırlık sayesinde bilekliği taktığınızı unutuyorsunuz. Ayrıca 7/24 kalp ritmi, SpO2, uyku ve stres ölçümü yapıyor olması güzel. Bu değerleri ister anlık isterseniz geçmişe yönelik olarak (Huawei Sağlık yardımı ile) takip edebiliyorsunuz.

TruSleep 2.0 özelliği sayesinde bilimsel olarak uyku kalitesi takip edilebiliyor ve her sabah uyandığınızda gece uyku kalitenizin raporunu görebiliyorsunuz.

Kadranların değiştirilebiliyor olmasını beğendim. Gün içinde bile birkaç kadran değiştirerek kullandım bilekliği. Öte yandan bu ürün sadece bileklik değil aynı zamanda saat gibi de kullanılabiliyor. Ekranın geniş ve renkli olması adeta bir saat deneyimi yaşamınızı sağlıyor. Bunun da güzel bir deneyim olduğunu belirtmek isterim.

Bileklikle gelen mesajları ekranda görebiliyorsunuz. Hangi uygulamadan mesaj gelmesi gerektiğini kullanıcı ayarlayabiliyor. Gelen aramaları da yine bileklik üzerinden görebiliyor ve reddedebiliyorsunuz. Ayrıca telefondaki herhangi bir müzik uygulaması üzerinden bileklik yardımı ile müzik değiştirme imkanı sunuluyor.

Huawei Band 6 pil ömrü

Saatte 180 mAh kapasitesinde bir pil bulunuyor. Band 5'e göre neredeyse 2 kat büyüklüğündeki bu pil akıllı bilekliğin 14 güne kadar kullanılmasını sağlıyor. Yaptığım denemelerde bu rakama yakın sonuçlar buldum. Ben bilekliği 7/24 kolundan çıkarmayan biri olarak bu değeri bulduğumu belirteyim.

Bilekliği kutusundan çıkan özel bir kablo ile şarj ediyorsunuz. 65 dakikada yüzde 0'dan yüzde 100'e şarj olabilen bileklikte 5 dakikalık şarj ile 2 günlük kullanım imkanı sunuyor. Kişisel olarak saat/bileklik türevi cihazların 2 günde bir şarj olma zorunluluğundan nefret eden biri olarak 2 haftalık pil ömrü beni çok mutlu etti.

Bileklikte BLE destekli Bluetooth 5.0 bağlantısı yer alıyor. Düşük enerji tüketimi özelliği bulunan bu bağlantı telefonla bileklik arasındaki iletişimi sağlıyor. 

Sonuç olarak performans oranı yüksek bir akıllı bileklik olan Huawei Band 6, sporla ilgilenen ya da sportif egzersizlerle sağlıklı bir yaşam kurmak isteyenlerin baştacı olacak bir ürün olmuş. Özellikleriyle adeta 'yok yok' dedirten bu bileklik, saat gibi de kullanılabiliyor.  7/24 sağlık değerleri ve uyku takibi sunan bilekliğin kalp ritmi ve stres takibi yapabilmesi de önemli artılarından birkaçı. 

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu sayfanın altında yer alan yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Huawei Band 6 

 • 1.47 inç 194x368 piksel AMOLED ekran
 • Bluetooth 5.0
 • 6 eksenli IMU sensörü (İvmeölçer sensörü, Jiroskop sensörü)
 • Optik kalp atış hızı sensörü
 • 180 mAh pil
 • Şarj süresi 65 dakika
 • 5 dakikalık şarj ile 2 günlük pil ömrü
 • Günlük kullanımda 14 güne varan pil ömrü
 • Otomatik Hareket Tanıma (6 antrenman modu için)
 • 11 profesyonel 85 özelleştirilmiş egzersiz modu
 • 100'den fazla kadran seçeneği
 • Stres, TruSleep 2.0 Uyku ve 7/24 Kalp Ritmi takibi
 • SPo2 kandaki oksijen yoğunluğu takibi
 • Kadınların özel günlerini takip edebilme
 • 5 ATM 50 metre suya dayanıklılık
 • Silikon kauçuk kayış
 • Grafit Siyahı, Amber Gündoğumu ve Sakura Pembesi
 • 43 x 25.4 x 10.99 mm
 • 18 gram
 • 549 TL
Yorumlar
Yusuf
Satanlar siz kadar detay vermemiştir....
Cevapla
Mustafa
Biryerden yapılıyor,diğer taraftan bozuluyo.ne yazıkki bu sadece Huawei için değil,tüm markaları ilgilendiren bir konu.iyi güzel bir ürün çıkarmışsın,eyvallah dedik.bende Huawei watch gt 2 clasik 46mm saati var,ama bunuda ayrıyeten sadece antrenman yaparken kullanmak içün alıcaktım,fakat özelliklerine baktım.tam dört dörtlük bir cihaz dedim,cihazda Gps olmadığını farkettim.artık bu cihazın benim için bir çöpten farkı yok.Gps olucaktı Huawei.bir yerden yapıp diğer taraftan batırmayın işi.
Cevapla
Resul sun
Band 4 pro da GPS var
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.