Yeni nesil akıllı TV'ler Google TV ve 4K ekranla piyasada

Acer, Google TV destekli ve 4K ekran özellikli akıllı TV'lerini tanıttı. Bu yeni modeller, üstün görüntü kalitesi ve kullanıcı dostu arayüzleriyle dikkat çekiyor.

Yeni nesil akıllı TV'ler Google TV ve 4K ekranla piyasada

Acer, 16 Mayıs'ta Bengaluru'da düzenlediği etkinlikte yeni Acerpure akıllı televizyonlarını tanıttı. Acerpure alt markası altında piyasaya sürülen yeni Aspire ve Swift serisi akıllı televizyonlar Google TV ile çalışıyor ve 32 inç, 43 inç, 55 inç ve 65 inç ekran boyutlarında sunuluyor. Bu televizyonlar, HDR 10 desteği ve 178 derece izleme açısına sahip 60Hz yenileme hızını içeriyor. Acerpure akıllı televizyonlar full-HD, Ultra-HD ve HD ekran seçenekleri ile geliyor. 65 inç ekranlı en üst model 4K çözünürlük sunuyor. İnce çerçeveleri olan bu televizyonlar, çoklu bağlantı seçeneklerine sahip. Ayrıca Chromecast ve Google Play Store desteği de bulunuyor.

Acerpure Aspire ve Swift akıllı televizyonlarının fiyat detayları henüz açıklanmadı. Ancak, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecekleri kesinleşti. Tayvanlı marka, Hindistan pazarına yeni OLED, mini LED ve oyun odaklı akıllı televizyonlar getirmeyi planladığını açıkladı. Acer, etkinlikte Acerpure markası altında birkaç akıllı ev ürünü de tanıttı.

Yeni nesil akıllı TV'ler Google TV ve 4K ekranla piyasada - Resim : 1

Yeni nesil akıllı TV'ler Google TV ve 4K ekranla piyasada

Acerpure Aspire ve Swift televizyonların özellikleri oldukça dikkat çekici. Acerpure Aspire TV, 32 ve 43 inç ekran boyutlarıyla gelirken, Acerpure Swift serisi 55 ve 65 inç ekran seçeneklerine sahip. Daha önce belirtildiği gibi, HD, full-HD ve UHD çözünürlüklerle sunulan bu televizyonlar, minimal çerçeveler ve 178 derece izleme açısı sunuyor. En üst model olan Acerpure Swift 65 inç TV, UHD (2,160x3,840 piksel) çözünürlük sunuyor. Seri, HDR 10 desteği ve 60Hz yenileme hızına sahip.

Acerpure akıllı televizyonlar, Amazon Prime ve Netflix gibi uygulamalarla yüklü geliyor. Google TV ile çalışan bu televizyonlar, Google Play Store ile birçok uygulamaya erişim imkanı tanıyor. Ayrıca, telefonlardan televizyona film, dizi, fotoğraf ve daha fazlasını aktarmayı sağlayan yerleşik bir Google Chromecast'e sahipler. Üst modeller, Dolby Atmos 3D ses sistemini desteklerken, 43 inç full-HD Acerpure Aspire ve 32 inç HD modelleri Dolby Audio ile donatılmış. Bu televizyonlarda, dört çekirdekli A55 çipseti, 2GB RAM ve 16GB depolama kapasitesi bulunuyor.

Acer, Acerpure akıllı televizyonlarla birlikte sesli komut destekli bir akıllı uzaktan kumanda da sunuyor. Bu kumanda, ortam modu desteği de sağlıyor. Seri, üç HDMI portu ve iki USB 2.0 portu içeriyor. Çift bant Wi-Fi ve Bluetooth 5 desteği de mevcut.