Teknoloji TV

Yetkililer açıkladı! Akıllı telefon fiyatları düşüyor!

Son dönemde artan telefon fiyatlarından usananlar için güzel bir haberimiz var. Akıllı telefon fiyatları önemli ölçüde düşecek! İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Yetkililer açıkladı! Akıllı telefon fiyatları düşüyor!

Dünya geneli ile kıyasladığımızda ülkemizde telefon fiyatlarının hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bunun birden fazla nedeni var. Fakat en büyük neden haddinden fazla olan vergiler.

Bu vergi engelini aşmanın yolu yok. Dolayısıyla telefon tarafında ucuza cihaz almanın tek yolu, üreticilerin yapacağı hamleleri beklemek. Malum bazı dönemdeler telefon fiyatlarında önemli düşüşler yaşanabiliyor.

Son dönemde Türkiye'nin daha doğrusu teknolojinin gündemindeki en önemli başlıklardan birisi de ülkemize kurulacak olan fabrikalar. Malum son 1 aydır ülkemize yatırım yapacağını açıklayan üretici sayısı hızlı bir şekilde arttı. Son olarak bunlara Vivo da eklendi.

Yetkililer açıkladı! Akıllı telefon fiyatları düşüyor!

Bu konu ile ilgili en çok merak edilen unsur ise ülkemizde üretilecek bu telefonların bize faydası. Tamam istihdam iş imkanı vb. konularda elbette ülke ekonomisine katkı sunulacaktır. Fakat bizim öğrenmek istediğimiz ülkemizde üretilen bu telefonlarda Türkiye'ye özel indirim söz konusu olacak mı? Bu.

Biz de boş durmadık ve ülkemizde üretim yapacak olan şirketlerin Türkiye müdürleri ile irtibata geçtik. Bu irtibatlar konusunda da çok güzel bilgiler öğrendik. Bu bilgilerin tüm detaylarına aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Dileriz yetkililerin bizlere açıkladığı bu sürpriz gerçekleşir. Elbette akıllı telefon almayı bekleyip beklememek tamamen size kalmış. Fakat burada az buz bir indirimden bahsedilmediğini de yenileyelim. 

Yorumlar
Metin Köksal
Merhaba efendim. Haberinizi duydum, peki bu Türkiye deki, üretim ne zaman başlayacak ve bizler ne zaman müjdeli habere ulaşacağız. Teşekkür ederim
Cevapla
Metiniz Köksal
Merhaba peki bundan ne zaman yararlanacak bizler. Teşekkürler.
Cevapla
B.O.H.1967
Bir yıldır karantina altındayız. Toplum stoktaki parasını harcıyor ama o da bitmek üzere. Tabi ucuzlar. Alıcı sayısı sürekli düşüyor. İş yok kazanç düşüyor. Çöpten besin toplayanlar artık çöp kaynağını paylasmamak için birbirine girecek.
Cevapla
Hıdır altın
O kadar kişi çevre m Xiaomi övdüğü gibi değil donuyor en sağlam cihazlar lphone beğenmedi m
Cevapla
Hıdır altn
Haziran temmuz yine fiyat lar yükseliş geçer her yıl elinde kalan cihazlar temizlek için dir döviz artışı var bütün ekonomistler söylüyor bu cihaz lar yurtdışı dan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.