Android'in Circle to Search özelliği öğrencilerin ödevlerine de yardımcı olacak

Çeşitli matematik ve fizik problemlerinin nasıl çözüleceğine ilişkin adım adım talimatlar gösterebilir.

Android'in Circle to Search özelliği öğrencilerin ödevlerine de yardımcı olacak

Google, şirketin yıllık I/O geliştirici konferansında Circle to Search özelliği için başka bir özelliği tanıttı ve bu, öğrencilerin potansiyel olarak zor ders konularını daha iyi anlamalarına yardımcı olabilecek bir şey.

Bu özellik artık onlara "bir dizi fizik ve matematik sözlü problemi" için adım adım talimatlar gösterebilecek. Ana sayfa düğmesine veya gezinme çubuğuna uzun basarak ve ardından onları şaşırtan sorunu daire içine alarak bu özelliği etkinleştirmeleri yeterli; ancak bazı matematik problemleri, kullanıcıların Google'ın deneysel Arama Laboratuvarları özelliğine kaydolmasını gerektirecek.

Android'in Circle to Search özelliği öğrencilerin ödevlerine de yardımcı olacak

Şirket, Circle to Search'ün yeni yeteneğinin, öğrenme için özel olarak oluşturulmuş ve ince ayar yapılmış olan LearnLM adı verilen yeni yapay zeka modelleri ailesi tarafından mümkün kılındığını söylüyor. Ayrıca, bu özel yetenek üzerinde ayarlamalar yapmayı ve bu yılın sonlarında "sembolik formüller, diyagramlar, grafikler ve daha fazlasını içeren" daha karmaşık sorunları çözebilecek yükseltilmiş bir sürümü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Google, bu yılın başlarında Samsung Unpacked etkinliğinde Circle to Search'ü başlattı, çünkü bu özellik başlangıçta Galaxy 24 ve Pixel 8 cihazlarında mevcuttu. Artık Galaxy S23, Galaxy S22, Z Fold, Z Flip, Pixel 6 ve Pixel 7 cihazları için de çıktı ve gelecekte daha fazla donanıma da ulaşması muhtemel.