Honor 200 serisi 12 Haziran'da 4 katmanlı yapay zeka ile geliyor

Honor, yeni 200 serisi akıllı telefonlarını 12 Haziran'da piyasaya sürüyor. Bu telefonlar, Google Cloud iş birliğiyle geliştirilen 4 katmanlı yapay zeka mimarisiyle dikkat çekiyor.

Honor 200 serisi 12 Haziran'da 4 katmanlı yapay zeka ile geliyor

Honor, Avrupa'nın en büyük teknoloji ve inovasyon etkinliklerinden biri olan VivaTech'te bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikte şirket, Google Cloud ile ortaklaşa geliştirilecek olan 4 katmanlı yapay zeka mimarisini tanıttı. Etkinlikte ayrıca Honor 200 akıllı telefonlarının küresel lansman tarihi de açıklandı. Honor 200 ve Honor 200 Pro modelleri, bu yeni yapay zeka mimarisini kullanan ilk cihazlar olacak. Bu mimarinin temel katmanı, cihazlar arası ve işletim sistemleri arası yapay zeka desteği sunarak açık bir ekosistem oluşturuyor. İkinci katman, platform seviyesinde yapay zeka ile insan-bilgisayar etkileşimini geliştiriyor.

Honor 200 serisi 12 Haziran'da 4 katmanlı yapay zeka ile geliyor - Resim : 1

Üçüncü katmanda, kullanıcı deneyimlerini iyileştiren yapay zeka uygulamaları için generatif yapay zeka bulunuyor. En üst katmanda ise bulut yapay zeka hizmetlerine kolay erişim sağlayan arayüz var ve bu da kullanıcılar için bütüncül ve ileriye dönük bir yapay zeka deneyimi yaratıyor. Honor 200 serisi, Harcourt Studio ile iş birliği içinde geliştirilen Portre fotoğrafçılığı gibi özel yapay zeka özelliklerini de içerecek. Bu Fransız fotoğraf stüdyosu, ünlülerin farklı yaşam dönemlerinde çekilen portreleri ile tanınıyor.

Etkinlik Paris'te gerçekleşti ve burada yeni Honor 200 akıllı telefonlarının 12 Haziran'da piyasaya sürüleceği duyuruldu. Bu modeller, yeni yapay zeka mimarisini kullanan ilk cihazlar olacak. Temel katman, cihazlar arası ve işletim sistemleri arası yapay zeka desteği sunarak açık bir ekosistem oluşturuyor. İkinci katman, platform seviyesinde yapay zeka ile insan-bilgisayar etkileşimini geliştiriyor. Üçüncü katmanda, kullanıcı deneyimlerini iyileştiren yapay zeka uygulamaları için generatif yapay zeka bulunuyor. En üst katmanda ise bulut yapay zeka hizmetlerine kolay erişim sağlayan arayüz var ve bu da kullanıcılar için bütüncül ve ileriye dönük bir yapay zeka deneyimi yaratıyor.

Honor 200 serisi 12 Haziran'da 4 katmanlı yapay zeka ile geliyor - Resim : 2

Honor 200 serisi, Harcourt Studio ile iş birliği içinde geliştirilen Portre fotoğrafçılığı gibi özel yapay zeka özelliklerini de içerecek. Bu Fransız fotoğraf stüdyosu, ünlülerin farklı yaşam dönemlerinde çekilen portreleri ile tanınıyor.

Honor etkinliği, şirketin Google Cloud ile ortaklaşa geliştireceği yeni 4 katmanlı yapay zeka mimarisini tanıttı. Bu mimari, cihazlar arası ve işletim sistemleri arası yapay zeka desteği sunarak açık bir ekosistem oluşturuyor. Platform seviyesinde yapay zeka, insan-bilgisayar etkileşimini geliştiriyor. Uygulama seviyesinde yapay zeka, kullanıcı deneyimlerini iyileştiren generatif yapay zeka uygulamalarını içeriyor. Bulut yapay zeka hizmetlerine kolay erişim sağlayan arayüz ise, kullanıcılar için bütüncül ve ileriye dönük bir yapay zeka deneyimi yaratıyor. Honor 200 serisi, Harcourt Studio ile iş birliği içinde geliştirilen Portre fotoğrafçılığı gibi özel yapay zeka özelliklerini de içerecek. Bu Fransız fotoğraf stüdyosu, ünlülerin farklı yaşam dönemlerinde çekilen portreleri ile tanınıyor.