Yapay zekanın vücut bulmuş hali satışa çıktı; dünya artık farklı bir yer

Rabbit AI R1'in dinlediği seslerle neler yapabileceğini keşfedin. İnovatif tasarımı ve gelişmiş ses işleme kabiliyetleriyle, Rabbit AI R1, sesli komutlarınızı alıp onları eyleme dönüştürerek günlük yaşamınızı kolaylaştırmayı vaat ediyor.

Yapay zekanın vücut bulmuş hali satışa çıktı; dünya artık farklı bir yer

Bu cihazın, aldığı sesli komutları nasıl anlayıp işlediğine dair verdiği demo, teknoloji dünyasında heyecan yarattı.

CES 2024'te tanıtılan ve teknoloji dünyasını kasıp kavuran, avuç içine sığacak kadar küçük AI asistanı Rabbit R1, retro görünümüyle dikkat çekti. Parlak turuncu kasası, yapay zeka yetenekleri ve cebinizde taşınabilir tasarımıyla, Rabbit R1 piyasaya sürüldüğü gün 10.000 adetlik tüm stokunu tüketti.

Bu küçük cihaz, kullanıcıların büyük ilgisini çekti. Sonuçta, The Verge'in de belirttiği gibi, market alışverişinden müzik kontrolüne, metin mesajları göndermeden daha pek çok işlevi sesli komutlarla yerine getirebiliyor. Teorik olarak, ne isterseniz sormak yeterli ve dileğiniz yerine getiriliyor. Rabbit R1'ın ne kadar yetenekli olduğunu daha yakından görmek için, Rabbit'in CEO'su ve kurucusu Jesse Lyu bize bir demo gösterisi yaptı.

Yapay zekanın vücut bulmuş hali satışa çıktı; dünya artık farklı bir yer

Lyu, "Not alma oturumu başlat," dediğinde, Rabbit R1'ın 2.88 inçlik ekranında dönen kaset makaralarının bir animasyonu belirerek cihazın "dinlediğini" gösterdi.

Birkaç saniye süren bir ses kaydını oynattıktan sonra, Lyu, cihazın kaydı durdurması için fiziksel bir düğmeye bastı. Kaydın başarıyla alındığını belirten cihaz, "Oturumunuz rabbit hole'a kaydedildi," dedi.

Lyu, laptopundaki Rabbit R1 eşlikçi uygulamasına geçerek, AI asistanının ses üzerinden kısa bir özet oluşturduğunu gösterdi. Ayrıca, "Transkript" diye belirtilen bir buton da görünüyordu ki bu, ses kaydının yazılı dökümünü almanızı sağlayacak bir özellik olmalı. Üstelik, ses kaydına bulut üzerinden erişilebiliyor, böylece başka platformlarla paylaşım yapabiliyorsunuz.

Lyu, cihazın henüz biraz daha geliştirilmesi gerektiğini kabul etti ancak deneyimin "sezgisel ve işlevsel" olduğunu ekledi. "Daha fazlası yolda," diyerek Rabbit R1 için çalışmaların devam ettiğinin ipucunu verdi.

Rabbit R1, 199$ fiyat etiketiyle ön siparişe sunulmuş durumda.