Yapay zekaya sahip akıllı telefonlar geliyor, gelecek çok farklı olacak

OPPO ve OnePlus, yapay zeka odaklı akıllı telefonların gelecekte nasıl bir trend yaratacağını açıkladı. İşte detaylar.

Yapay zekaya sahip akıllı telefonlar geliyor, gelecek çok farklı olacak

Vivo, OPPO ve OnePlus'ın yapay zeka destekli ColorOS Yeni Yıl Sürüm güncellemesini birkaç gün önce yayınlamasının ardından, OPPO'nun Kıdemli Başkan Yardımcısı, Baş Ürün Sorumlusu ve OnePlus'ın kurucusu Liu Zuohu, bir iç toplantıda yapay zeka entegrasyonunun mobil telefonlar için büyüyen önemini vurguladı. Liu, AI entegrasyonunun sadece bir gösteriş olmadığını, önemli bir endüstri trendi olduğunu belirtti ve diğer şirketlerin de önümüzdeki üç ay içinde bu trendi takip etmeye başlayacaklarını öngördü. Liu, OnePlus'ın 2024'ün başlarında %40 oranında bir yıl içinde büyüme kaydettiğini ve bu büyümenin, OPPO'nun OnePlus'a teknolojik ilerleme, kanal genişletme ve hizmet iyileştirme amacıyla önümüzdeki üç yıl içinde 10 milyar Yuan (1,4 milyar dolar) yatırım yapma taahhüdü ile paralel olduğunu ifade etti.

Yapay zekaya sahip akıllı telefonlar geliyor, gelecek çok farklı olacak

AI'a odaklanan OPPO, 2024'te bir AI merkezi kurdu ve bir AI strateji konferansı düzenleyerek AI'ı ana stratejileri olarak belirledi. "AndesGPT" ve "AndesAI" gibi yeni AI yardımcıları için ticari marka başvurularında bulundu. Liu, AI entegrasyonunun mobil telefonların geleceğini şekillendirmede kritik bir rol oynayacağını vurguladı ve AI odaklı akıllı telefonlara yönelik şüpheciliğe karşı, AI'ın kaçınılmaz bir evrim olduğunu ve Apple'ın çekirdek ürünlerinin ötesine geçen girişimleriyle paralellik çizerek, endüstri trendinin pekişmesiyle şüphecilerin de bu yönde hareket edeceğini öne sürdü.

Liu, OnePlus'ın ürün mükemmelliği ve kullanıcı memnuniyetine odaklanan temel stratejisini yeniden teyit etti. Şirketin yenilikçiliğe olan bağlılığını vurgulayarak, her ürün lansmanıyla endüstriyi sarsmayı hedeflediğini belirtti ve performans artışının önemli bir sonuç olduğunu, ancak asıl odaklarının tüketicilerle yankı bulan olağanüstü ürünler sunmak olduğunu ifade etti.