Yapay zekayla, ölen seksi oyuncu yeniden diriltildi! İlk filmi yakında!

Son yıllarda ünlülerin dijital benzerliklerinden, ister öldükten sonra ister hayattayken, rızaları olmadan yararlanma uygulaması hakkında pek çok tartışma yapıldı.

Yapay zekayla, ölen seksi oyuncu yeniden diriltildi! İlk filmi yakında!

Zelda Williams (Lisa Frankenstein'ın yönetmeni ve Robin Williams'ın kızı), geçen yıl ölenlerin seslerini ve yüzlerini yeniden yaratmaya çalışan insanların "rahatsız edici" eğilimini eleştirdi. Ancak bariz etik sorunlara rağmen şirketler bunu yapmaya devam ediyor. Soul Machines, tıpkı Marilyn Monroe gibi görünüp konuşacak şekilde tasarlanan yapay zeka sohbet robotu “Digital Marilyn”i kısa süre önce tanıttı.

Biyolojik Yapay Zeka destekli Dijital İnsanlar olarak adlandırdığı konuda uzmanlaşan şirket, Authentic Brands Group ortaklığıyla Marilyn botunu Cuma günü SXSW'de görücüye çıkardı. ABG, Monroe'nun ve Elvis Presley ve Shaq dahil olmak üzere hem ölü hem de yaşayan diğer birçok ünlünün benzerlerinin haklarına sahip.

Yapay zekayla, ölen seksi oyuncu yeniden diriltildi! İlk filmi yakında!

Soul Machines bir basın bülteninde, GPT 3.5 tarafından desteklenen Digital Marilyn'in "hiper gerçek" olduğunu ve "duygular ve incelikli ifadelerle" yanıt verebilme yeteneğine sahip olduğunu söyledi.

Soul Machines, dijital ünlülerini (yakında çıkacak Carmelo Anthony botu da dahil olmak üzere başkaları da var), ünlülerin "hayranlarıyla sınırsız bir şekilde 1'e 1 etkileşime geçmeleri" ve "7/24 bağlantı sağlamaları" için bir yol olarak öne sürüyor. Özellikle, şirketin şu anda sohbet sunduğu diğer tüm AI ünlüleri (Mark Tuan, Francis Ngannou ve Jack Nicklaus) hayatta olan ve dolayısıyla katılımlarına onay verebilen kişiler. Soul Machines, Marilyn Monroe yapay zekasını Dünya Kadınlar Günü için bir Instagram gönderisiyle kamuoyuna tanıttı çünkü hiçbir şey, artık izin vermek için ortalıkta olmayan bir kadın ünlünün benzerliğinden faydalanmak kadar "kadınları kutlayın" diyemez.