Yazılım

1Password'e muhteşem bir yenilik geldi!

Şifre yönetim uygulaması 1Password, Pwned Passwords özelliğini kullanıma sundu. Pwned Passwords sayesinde artık şifreleriniz daha güvenli.

1Password ile artık şifreleriniz daha güvenli

iOS, Android, Windows ve macOS'te yer alan başarılı şifre yönetim uygulaması 1Password, güvenlik konusundaki atılımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Hiç saldırıya uğramayan ve kullanıcılarının şifrelerini güvence altına tutarak rakiplerinin bir adım önünde yer alan 1Password, bugün Pwned özelliğini kullanıma sundu.

1Password.com üzerinden kullanıma sunulan Pwned Passwords özelliği sayesinde şifreleriniz artık daha güvenli. Peki, Pwned Passwords nedir ve ne işe yarar?

Pwned Passwords, Troy Hunt’ın 500 milyondan fazla sızdırılmış şifreyi barındıran bir özellik. 1Password.com üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra; herhangi bir giriş bilginize tıklayın. Daha sonra Mac'te Shift-Control-Option-C ve Windows'ta Shift+Ctrl+Alt+C tuşlarına basın.

Bu komutları uyguladıktan sonra şifrenizin yanında Check Password butonu belirecek. Check Password'e bastıktan sonra şifrenizin, sızdırılan şifre listesinde olup olmadığı kontrol ediliyor. Eğer şifreniz güvendeyse "Not found, way to go. :)" ibaresi beliriyor.

1Password'e muhteşem bir yenilik geldi! - Resim : 1

Şimdilik sadece web sitesi üzerinden sunulan bu özelliğin yakında mobil ve masaüstü uygulamalarına da gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Mehmet
Bu uygulamayı mac ve iOS da tek geçerim. Talep edilen ücreti sonuna kadar hak eden tek password uygulaması
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.