Yazılım

Acer: Tüketicilerin Windows 8 için zamana ihtiyacı var

Windows 8 eleştirilere maruz kalırken Acer Başkanı iyimser açıklamalarda bulundu.

Acer: Tüketicilerin Windows 8 için zamana ihtiyacı var

Windows 8’in lansmanı sonrası karşımıza çıkan yorumlar ya iyi ya da kötü oldu. Farklı dönemlerde üreticilerde kullanılan arabirimi eleştirmiş ve PC satışlarında kullanıcıların Windows 7 tabanlı olmasını özellikle belirttikleri açıklanmıştı.

Windows 8, Windows RT ve Windows Phone 8 derken kullanıcılar arasında bir kavrarm kargaşası olmuş olabilir. Öncelikle bunlara bir açıklık getirecek olursak; Windows Phone 8 adından da anlaşıldığı gibi telefonları hedef alan bir platform. HTC, Nokia cephesinde iddialı ürünler sunulurken farklı üreticilerinde dikkatle izlediği bir sistem olarak gelişimine devam ediyor.
1356982759_original.png

Windows 8 ise PC ve dizüstü bilgisayarlarda karşımıza çıkan bir çözüm. Windows RT ise daha uzun pil ömrüne sahip olup hareket halindeki yaşam için tasarlanmış, ince ve hafif bilgisayarlar için en iyi hale getirilmiş yeni bir Windows tabanlı işletim sistemidir. Windows RT yalnızca yerleşik uygulamaları veya Windows Mağazası'ndan indirdiğiniz uygulamaları çalıştırır. Windows Update bilgisayarınızı otomatik olarak güncelleştirirken WindowsDefender güncel virüs ve kötü amaçlı yazılım koruması sağlar.

Genel anlamda yapılan değerlendirmeleri olumlu ve olumsuz iki cephede ayırabilir. Son dönemlerde ise daha iyimser değerlendirmelerde karşımıza çıkıyor. Acer Başkanı Jim Wong, Digitimes’a yaptığı açıklamalarda; “Windows 8 aslında üreticileri hedef alan bir sistem, yeterli zaman verildiği takdirde  kullanıcıların adapte olacağına inanıyorum. Endişelerin yersiz, eleştirilerin ise haksız olduğunu düşünüyorum. Geleneksel PC işlevselliği ile dokunmatik ekran teknolojisinin özelliklerini birleştirildiği bu sistem oldukça cesurca ve yenilikçi.” değerlendirmelerini yaparak Microsoft’u övdü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.