Yazılım

Adobe' dan IE 10 Metro ile ilgili açıklama

Microsoft cephesinden Flash ile ilgili yapılan açıklamadan sonra, Adobe' da sessizliği bozdu.


Dün yaptığımız bir haberde, Windows 8 ile birlikte gelecek olan Internet Explorer 10 Metro sürümünde Flash Player' ın olmayacağından bahsetmiştik. Microsoft tarafından yapılan bu açıklamaya Adobe sessiz kalmadı ve bir açıklamada Adobe cephesinden geldi.

Adobe yaptığı açıklamada, Windows masaüstünün uzun yıllar popüleritesini koruyacağını ve dolayısıyla zengin web tabanlı oyunlar ve videolar için Flash AIR geliştirme araçları aracılığıyla Windows 8' in Flash desteği vereceğini belirtti.

Ayrıca Microsoft, Google ve Apple ile birlikte HTML 5' in gelişmesi için iş birliği içinde olduklarını belirten Adobe, bu yöndede ciddi çalışmalarının olduğunu belirtti. Adobe bu yönde en son HTML 5' i daha kolay geliştirmek için bir araç yayınlamıştı.

Yorumlar
Misafir
adobe önce flash desteğine devam edecek. Tabi masa üstü internetinin kullanımına göre. Baktı ki yavaş yavaş html'ye dönülüyor. ne yapabilir html destek çalışmalarıyla yola devam edecek. Tabi masa üstü sürümü kullanılacağından bence flash'la devam edecektir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.