Yazılım

Adobe Edge iPhone ve WP7' ye de gelecek

Adobe' un çıkışıyla şaşkın lıkyaratan HTML 5 geliştirme projesi Edge, iPhone ve WP7 içinde gelecek.


Adobe' nin Flash alternatifi olarak sunduğu ve HTML 5 ile tıpkı Flash' da olduğu gibi animasyonlar yapmanıza olanak tanıyan Edge projesi, Adobe Edge geliştirme takımının Twitter hesaplarından yayınlandıkları mesaja göre, Windows Phone ve iPhone içinde sunulacak.

Böylece bu zengin içerik mobil biçiminde de sunulacak ve geliştiriciler kodlarını mobil olarak sınayabilecekler.

Henüz çıkış tarihi belli olmayan Adobe Edge' in Windows Phone ve iPhone sürümlerinin zaman alacağı söyleniyor. Proje kısaca daha basit bir arayüz ile HTML 5 standartlarında web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyor.

1312891944_adobeedgedetay.jpg

Edge ile Flash desteği olmayan cihazlara ulaşılmak isteniyor. Özellikle iPhone bu konudaki en önemli cihaz. Flash' tan yoksun olan iPhone Edge ile coşması bekleniyor.

Adobe her nekadar Flash üzerinde durup, ilk zamanlar HTML 5' i elinin tersiyle itsede sonunda oda geleceğin teknolojisini gördü ve bu alanda yatırımlarını güçlendirdi. Geliştiriciler için bir devrim niteliğinde olan HTML 5, başka yazılımlara ihtiyaç duymadan görsel ve multimedya içerikli siteler hazırlayabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.