Yazılım

Adobe Flash Player nasıl silinir?

Adobe'nin tarih olan Adobe Flash Player uygulamasını hem Windows hem de macOS'te nasıl sileceğinizi anlatıyoruz. Güvenlik sorunu yaşamamak için bunu mutlaka silin.

Adobe Flash Player nasıl silinir?

Adobe'un, yıllara meydan okuyan Adobe Flash Player uygulaması 1 Ocak 2021 itibariyle tarih oldu. Artık hiç güncelleme almayacak olan Flash Player, web sitelerinde de hiç bir şekilde kullanılmayacak. Güvenlik açıkları ile sık sık karşılaşan Flash Player artık yerini daha az enerji tüketen ve daha hızlı olan HTML5'e bırakacak. Ancak Adobe Flash Player hala Windows ve macOS PC'lerde kurulu.

Uygulamanın kurulu olması olası güvenlik açıklarını da beraberinde getiriyor. Bu yüzden uygulamayı silmeniz şart. Biz de bu içeriğimizde Flash Player'ı hem Windows hem de macOS'ten nasıl kaldıracağınızı anlatıyoruz. Güvenliğinize önem veriyorsanız mutlaka ama mutlaka Flash Player'ı silmeniz gerekiyor.

Windows üzerinde Adobe Flash Player kaldırma

Windows üzerinde uygulama kaldırmak oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Windows'ta başlangıç butonuna tıklayın. Ardından Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler'i seçin. Karşınıza açılan ekrandan Adobe Flash Player ile ilgili olan tüm uygulamaları kaldır seçeneği ile kaldırın. Daha sonrasında Windows'u yeniden başlatın. İşte bu kadar basit. Şimdi geçelim uygulama kaldırmanın biraz daha komplike olan macOS'e.

Adobe Flash Player kaldırma

Mac üzerinde Adobe Flash Player kaldırma

Mac üzerinden Flash Player'ı kaldırmak için öncelikle macOS sürümünüzü belirlemeniz gerekiyor. macOS sürümünüzü belirledikten sonra; Mac OS X 10.1 ile 10.3, OS X 10.4 ile 10.5 ve OS X 10.6 ve sonrası sürümlerinin kaldırma araçlarını üzerlerine tıklayarak indirin.

macOS sürümünüze uygun Flash Player kaldırma aracınızını indirdikten sonra açın. Açılan ekranda yer alan "Uninstall" seçeneğine tıklayın ve kaldırma işleminden sonra Mac'i yeniden başlatın.

Yorumlar
Utku
adobe her zaman kalbimizde
Cevapla
Furkan
Abide flash layer hiç ölmicek rüylarımızda Kalbimizin içinde ÇOCUKLUĞMUzU onla keçirdik ve onla duracaz... ... ... Bi eski günleri hatırlayın biz biraz kötü diyodiuk ama sonra gitti... SENE 2050 ne güzel di be abide flash player
Cevapla
inatcı keçi
adobe flash player ölmedi sadece kalbimizde F
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.