Yazılım

Adobe Lightroom 5 betayı duyurdu

Fırçanızla harikalara imza atın

Adobe Lightroom 5 betayı duyurdu

İnsanoğlu resimleri işlemeye ve düzenlemeye başladığından beri reklamlarda diğer birçok şeye kadar görüş güzelliğimizi değiştirdi diyebiliriz. Reklamların eskisine göre daha etkileyici olması da bir yana profesyonel fotoğrafçılıkla çok iyi projeler ortaya çıkabiliyor. Popüler fotoğrafçılıkta Adobe’nin son versiyonu Lightroom 5 tanıtıldı.

Bildiğiniz gibi fotoğraf düzenleme ve yönetmede profesyonel anlamda piyasadaki tek isim Adobe Photoshop. Bir çok alternatifine rağmen henüz daha iyisi gelmedi ve hızlı gelişmelerine de bakılacak olursa uzun süre daha gelemez gibi görünüyor.

1366064358_lr5beta1advancedhealingbrush-580-100.jpg

Lightroom 5’in beta sürümü şimdi herkes için deneme sürümünü sundu. Birçok yenilikle kullanıcılara açılan Lightroom 5, Adobe Photoshop Lightroom 4’ün geliştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

1366064375_lr5betaupright216x9-580-75.jpg

Bakış açısı, resimleri yönetim ve görsel efektler eklenmiş ve daha profesyonel bir ara yüz kazanmış durumda. Resimlere yapılan değişiklikler daha hızlı ve bu versiyonda görselliğe önem verilmiş gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.