Yazılım

Dropbox ile çalınan bilgisayarınızı nasıl bulabilirsiniz?

Dropbox ile çalınan bilgisayarınızı nasıl bulabileciğinizi haberimizde öğrenebilirsiniz.

Dropbox ile çalınan bilgisayarınızı nasıl bulabilirsiniz?

Dropbox tablet, akıllı telefon ve bilgisayarınız arasında veri alış verişi sağlayan bir bulut depolama uygulaması. Ancak uygulama sadece bulut depolama özelliği ile kalmıyor ve çalınan cihazınızı bulmanıza da olanak sağlıyor. Önceden kurup ayar çektiğiniz Dropbox uygulaamsı ile çalınan cihazınızı bulmanız bir çocuk oyuncağı.

1365862550_timthumb.jpg

Peki bunun için neler yapmalısınız?

Aşağıda adım adım neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağım. Ayrıca aşağıdaki videoda nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Adım 1: www.dropbox.com dan bilgisayarınıza Dropbox yazılımını yükleyin ve ücretsiz kayıt olun. Çok basit, Dropbox yükleyiciyi çalıştırın, Dropbox simgesini çift tıklatın ve menü çubuğunda görünecektir.

Adım 2: Bilgisayarınız açık bir alanda boş bıraktınız ve çalındı.

Adım 3: Başka bir cihazdan Dropbox hesabınız ile online oturum açın ve sağ üst menü seçenekleri içinde Ayarlar sekmesine gidin. Güvenlik Ayarları sekmesini tıklayın. Burada hesabınız ile bağlantılı cihazlarınızın listesini göreceksiniz. Çalıntı cihazınızı tanımlamak için aygıtla ilişkili mavi bilgi simgesinin üzerine imleci getirdiğiniz zaman cihazınızın bulunduğu IP adresini görüntüleyebilirsiniz.

Eğer şanslıysanız ayrıca onların oluşturduğu bilgi ve belgelere ulaşabilirsiniz. Bu sayede onların adı ve adres gibi bilgilerini bulabilirsiniz.

Tabi ki bunun gerçekleşmesi için çalınan cihazın açılarak internete bağlanması gerekiyor. Aşağıda bu işlemlerle ilgili görüntülerin olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

Buradan çalınan bilgisayarını bulan Dropbox kullanıcısının haberini okuyabilirsiniz.

Yorumlar
AdemSahin2001
Merhaba bu programı geçen yıl projemiz için yurtdışına çıkınca duyup kullanmaya başlamıştım ama bu hırsızlığı önleme özelliğini görünce yeniden keşfetmeye karar verdim. Normal olarak gmail veya google drive dan farkı yok bence. Orda da dosya yükleyip paylaşabiliyorsun ama dropbox ta bu ip gösterme işi ilgimi çekti dünde beri kurup kurcalıyordum ama programda 3. basamaktaki güvenlik ayarları kısmını bulamamştım ama az önce buldum. Meğer sitesinden girip bakmak gerekiyormuş. İlgilenenlere duyurulur.
Cevapla
davut
Çok güzel program indirdim denedim sorunsuz çalışıyor. teşekkürler
Cevapla
ali
Ama dropboxda bizi gozluyo nasil olcak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.