Yazılım

Ah be Vista sende mi gideceksin yoksa?

Microsoft Vista için son güncellemeleri yayınlamak üzere. Artık Vista için güvenlik yaması çıkmayacak.

Ah be Vista sende mi gideceksin yoksa?

Microsoft' un büyük umutlarla çıkardığı ama sonrasında ters etki yaratarak büyük hayal kırıklığına uğradığı Windows Vista yavaş yavaş ölüyor.

Microsoft, Vista için çıkardığı SP1 güncellemesinin 12 Temmuz' da hizmet süresi sona eriyor. Ayrıca Microsoft, 12 Temmuz'da son günceleme paketi SP2' yi yayınlayacak.

Microsoft, iş yazılımlarını 10 sene boyunca destekliyor. 10 senenin ilk 5 senesi ana destek olarak uygulanırken, kalan 5 senede uzatılmış destek olarak uygulanıyor. Uzatılmış destekten sadece özel kontratlı şirketler yararlanacak ve güvenlik dışındaki yamaları alabilecekler.

Her ne kadar bir gün Vista tamamen detek dışı olacak olsada şimdilik 12 Temmuz' da SP2 güncellemesini yapmayı ihmal etmeyin. 32 bit ve 64 bit olarak yayınlanacak olan yamayı Windows Update yada Microsoft' un sitesinden indirebilirsin.

Yok ben güncelleme falan yapmam Vista' dan da vazgeçmem derseniz oda olur. Vista' nın kapanması gibi bir durum söz konusu değil. Buna en büyük örnek Windows XP. Hala kullananlar var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.