Yazılım
AMD Project ReSX ile gaza bastı

AMD Project ReSX oyunları şahlandıracak

AMD Radeon Software Adrenalin Edition ile oyunlarda ciddi performans artışı sağlanabiliyordu. Project ReSX sayesinde e-spor oyunları da gaza basacak.

Bilindiği üzere AMD, Mart ayı başında Radeon Software Adrenalin Edition'ın 13.1 sürümünü yayınlamıştı. Radeon Software Adrenalin Edition aynı zamanda Project ReSX'in de gelişini müjdeliyor.

Söz konusu sürücü sayesinde Final Fantasy XV Windows Edition ve Warhammer: Vermintide 2 gibi oyunlarda ciddi performans artışı sağlanıyordu. 

Project ReSX (Radeon eSports Experience) olarak bilinen güncelleme ile e-spor oyunları da kademe atlayacak. AMD sözcüsü, "Amacımız, oyunlarda en yüksek ve en kaliteli deneyimi sunmak için sürücülerimizi optimize etmek. " ifadelerini kullandı.

AMD Project ReSX  oyunları şahlandıracak - Resim : 1

AMD, şu anda Fortnite'ın performans ve görüntü kalitesi üzerinde çalışmalar yürütüyor. Mart ayında, yapıma özel bir yama yayınlanacak.

Sonuç ne mi? AMD'ye göre oyun hiç olmadığı hızlı. 

Orijinal Radeon Software Adrenalin Sürümü sürümüyle karşılaştırıldığında, Overwatch'da ve 1440p çözünürlükte kare hızı performansı yüzde 11 arttı. E-spor kategorisinde değerlendirebileceğimiz DOTA 2'deki performans artışı ise yüzde 7 seviyesinde gerçekleşti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.