Yazılım

Windows güncellemeleri daha hızlı yüklenecek!

Microsoft, önümüzdeki aylarda gelecek olan Windows 10 güncellemelerinin daha hızlı yükleneceğini açıkladı. Peki, yeni güncellemeler kaç dakikada yüklenecek?

Windows güncellemeleri üzmeyecek!

Windows 10 güncellemelerinin geç yüklenmesi bir çok kullanıcının keyfini kaçırıyordu. Bugün Microsoft, "We’re listening to you" yani seni dinliyoruz isminde yayınladığı Blog yazısında bu sorunu çok yakında çözeceklerini açıkladı. Peki, yeni güncellemeler kaç dakikada yüklenecek?

Redstone 4 kod ismindeki Windows Insider Preview ön izleme sürümünde test edilen yeni algoritma sayesinde Windows 10 güncellemelerinin yükleniş süresinin 30 dakikaya düşürülmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan Creators Update güncellemesinin yüklenme süresi 82 dakika, Ekim'de yayınlanan Fall Creators Update'in yüklenme süresi ise 51 dakikaydı. Bu sürenin önümüzdeki aylarda yayınlanması beklenen Spring Creators Update güncellemesi ile 30 dakikaya düşmesi büyük bir başarı olacak.

Windows güncellemeleri daha hızlı yüklenecek! - Resim : 1

Giderek azalan güncelleme yükleme sürelerinin önümüzdeki yıllarda 15 - 20 dakikaya kadar düşebileceği söyleniyor. Umarız Microsoft, özellikle oyuncuları çileden çıkartan güncelleme yükleme süresini daha da azaltır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.