Yazılım

Amerikan ordusu hangi işletim sistemi kullanıyor?

İşte Amerikan ordusunun cihazları

Amerikan ordusu hangi işletim sistemi kullanıyor?

Akıllı telefon ve tabletler artık savaşlarında kilit noktası olacak. Akıllı telefonlarla bugüne kadar neler yapılabileceğini hepimiz gördük. Akıllı telefon geliştiricilerinin de bildiği gibi telefonlarda bir çok şey mümkün. Çeşit çeşit sensörlere bu küçük cihazlara büyük işler yaptırmak daha kolay ve mantıklı.

Akıllı telefonlar bu yılı en dikkat çeken ve bir türlü gündemden düşmeyen konusuydu. Tabi ki bu konu belli ki ordu için üretim yapan firmaların da dikkatini çekmiş. Amerika ordusun DARPA isimli firmaya yaptırdığı cihazlarının, Android olduğu ortaya çıktı.

1353505759_1347520651androidapps.jpg
Günümüzde özgürlükçü yapısıyla en çok kullanılan işletim sistemi Android. Kameraların da yavaş yavaş mobil işletim sistemlerini kullanmaya başladığı günümüzde Android sistemler orduya da girdi. Birim başına sistem maliyetlerinin 3300 dolar civarında olduğu açıklandı.

Yorumlar
Misafir
Android kullanmak ayrıcalıktır.
Cevapla
artık ordularda android kullanıyor reklama bak nasa android kullanıyor bende kullanıyorum hariç herkes kullanıyor temizlikçi çöpçü taksici doktor astronot ordu bu ne ya resmen reklam midem bulandı ben artık wp8 kullanacam.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.