Yazılım

Microsoft SkyDrive SDK'larını yayınladı

Windows Phone 8 SkyDrive entegrasyonlarını yapmanın tam zamanı

Microsoft SkyDrive SDK'larını yayınladı

Geçtiğimiz yıl yayınlanan yeni API'lerin ardından Microsoft SkyDrive, bulut depolama sistemi için SDK'ları yayınladı. Windows Phone ya da Windows 8'de uygulama geliştirmek isteyenler için geniş fırsatlar sunan bulut depolama sistemiyle entegrasyon gerçekleştirilebilecek.

.NET üzerinden yayınlanan SDK'lar Windows Phone uygulamalarının daha nitelikli geliştirilmesini sağlayacak. Örneğin Microsoft'un Office uygulamalarından OneNote bulut depolama sistemiyle bağlantılı çalışarak notlarınızı kolayca depolamanızı ve diğer platformlara aktarmanızı sağlar.

1353191288_different-options-for-triggering-actions-on-ifttt781ccd8c.png

SkyDrive'ın rakipleri olan Dropbox ya da Box.net'i gölgede bırakması için gelişmesi gerekiyor. Kat etmesi gereken uzun bir yol bulunuyor. Ancak rakiplerini geçmesi de olası görünüyor. Microsoft SkyDrive ve uygulama marketi geliştirmeleri konusunda önemli çalışmalar yürütüyor. Microsoft'un geç de olsa kapılarını dışarı açması onun için iyi olacak diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.