Android 13’ün son beta sürümü yayınlandı! Gözler artık resmi sürümde!

Android 13’ün dördüncü ve nihai beta sürümü yayınlandı. Peki bundan sonraki adım ne olacak diye merak ediyorsanız işte yanıtı.

Android 13’ün son beta sürümü yayınlandı! Gözler artık resmi sürümde!

Akıllı telefon dünyasının en önemli 2 işletim sisteminden biri olan Android, geçtiğimiz aylarda yeni versiyonu olan Android 13’ü resmen duyurmuş ve bu duyurunun hemen ardından ise yeni sürümün beta versiyonlarını geliştiriciler için yayımlamaya başlamıştı.

Düne kadar 3 olan beta versiyon sayısı, dün yayınlanan yeni sürüm ile birlikte 4’e ulaşmış oldu. Bununla birlikte 4. Beta versiyonunu özel kılan bir başka detay var ki o da bunun son beta versiyonu olması. Yani Google, bu versiyonla birlikte artık geliştiricilere sunacağı en son beta versiyonunu sunmuş oluyor. Bu aşamadan sonra ise artık geriye tek bir adım kalıyor o da resmi sürümün nihai kullanıcılar için paylaşılması.

Android 13’ün son beta sürümü yayınlandı! Gözler artık resmi sürümde!

Android 13’ün resmi sürümünün ne zaman servis edileceği konusunda halen kesin bir tarih yok. Bununla birlikte artık beta çalışmalarının sona ermesi, Google Pixel kullanıcılarının çok kısa bir süre içerisinde Android 13’e kavuşacaklarının da göstergesi durumunda. Tabi önceliğin Pixel’de olduğunu diğer Android işletim sistemine sahip markaların ise, Pixel’den sonra bu güncellemeyi alacaklarını da bir kez daha hatırlatalım.

Bununla birlikte Samsung’un da Android 13 entegrasyonu çalışmalarında sona geldiği ve Güney Koreli teknoloji şirketinin de oldukça kısa bir süre içerisinde başta amiral gemisi modelleri olmak üzere daha önce listesi yayınlanan tüm modeller için yeni sürümünü servis edeceğini hatırlatalım.