Yazılım

Android 4.4’ten 7 dakikalık video yayınlandı

7 dakikalık HD video Nexus 5 üzerinden Android 4.4’ü gösteriyor


Bugün itibariyle Nexus 5 üzerinden çıkan Android 4.4 KitKat görüntülerini gördünüz. Şimdi ise Google’ın yeni işletim sistemini Nexus 5’ten gösteren HD video yayınlandı. 7 dakika süren HD video yeni işletim sistemi KitKat hakkında daha çok bilgi edinmemizi sağlıyor.

1381613376_android-kitkat-040913-4.png

Videonun gerçek olup olmadığı kesin değil ayrıca bazı soruları akıllara getiriyor. Nexus 5’in tasarımı bu yıl çıkan Nexus 7 ile aynı. Arka tasarımı da Nexus 7’ye çok benziyor. Kamera uygulaması açık görünüyor ancak resim kalitesi videodan anlaşılamıyor.

Diğer taraftan hızı oldukça stabil görünüyor. SIM kart girişi sağ tarafta bulunuyor ve mikro USB girişi ve kulaklık girişi telefonun üst kısmında yer alıyor.

Telefonun alt kısmında bazı sensörler bulunuyor. Android 4.4’te de iOS benzeri izler görünüyor. Uygulamaların alt kısımdaki tasarımı ilk görüşte bize iOS 7’yi hatırlattı. Orta kısımdan tüm uygulamalara ulaşılırken kenardaki uygulamalar favori olarak seçtiğiniz uygulamaları gösteriyor.

Daha detaylı inceleme için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.