Yazılım

Android mi iOS mu?

Yılın en büyük savaşı Android ve iOS arasında oldu!


Apple ve Samsung, iOS ve Android ya da MacOS ve Windows teknoloji dünyasının oldu. Bu ikisi arasında seçim yapmak da günden güne zorlaşıyor. Çünkü her gün yeni bir gelişme ve değişmeyle karşı karşıyayız.

Tüm bu rakipler arasında genel olarak Apple odak noktasını oluşturuyor. yı çıkarmaya hazırlanıyor, geçtiğimiz haftalarda ise Google yeni bombası Jelly Bean'i tanıtarak gündeme damgasını vurdu. Sadece tek bir kazanan yok ve her geçen gün kral değişebiliyor.

1342747518_original.jpg

Samsung'un her şeyi Apple'dan aldığı düşünülüyor. Bunun Samsung'a olan patent zararı dışında bizim için bir sorun yok, çünkü bir teknolojiyi elbette bir çok üretici yapar ve birinin göremediği eksiği diğeri üretebilir. Samsung biraz da 'sadece Apple yapabilir' düşüncesini yıkmıştır. Öte yandan Android uygulama marketi Google Play ile AppStore arasında da aynı şekilde bir yarış söz konusu.

Diğer bir soru ise Google Nexus 7'nin 199$ fiyatından sonra Apple neden çıkarıyor. Evet Apple ve Samsung'un tarihteki başarıları aynı olmayabilir. Fakat bu geleceğin de aynı doğrultuda gideceğini göstermez. Apple son zamanlarda patent çalışmalarına hız vermiş görünüyor.

1342747576_photo.jpg

Apple geçtiğimiz günlerde Apple iPhone ve bir çok dokunmatik telefonda bulunan aşağı yukarı kaydırma özelliğinin patentini alacak. Görünüşe göre Android için büyük bir baş ağrısı olabilir.

Ayrıca Google ve Apple için tartışılan diğer bir konu ve Google Jelly Bean ile gelen Voice Search. Çoğu konuda Android ya da iOS, Samsung ya da Apple başa baş gidiyor ve her zaman bir alternatifin bizim için daha iyi olacağı da bir gerçek.

1342747633_13366086357.jpg

Para konusu da giderek karmaşıklaşan bir hal almaya başlıyor. İnsanlar artık akıllı telefonlara bilgisayarlarla aynı fiyatı ödüyor. Giderek artan fiyatlar arasında mini iPad'in fiyatı da merak konusu. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.