Yazılım

Android tabanlı Remix IO projesi iptal edildi!

Jide'ın geliştirdiği Android tabanlı Remix IO projesinin bugün iptal edildiği açıklandı. Peki, Remix IO'yu ön sipariş verenlerin paraları ne olacak?

Android tabanlı  Remix IO  projesi iptal edildi!

Üç eski Google mühendisleri tarafından kurulan Jide Technology, 2014 yılında Remix Ultratablet'in 2014'te piyasaya sürülmesiyle ilk kez ortaya çıktı. Şirket daha sonra Remix Mini adı verilen "dünyanın ilk gerçek Android PC" modelini üretti. Remix Mini, 1.2GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 2GB'a kadar sistem belleği ve 16GB'a kadar depolama alanı ile güçlendirilmişti.

Jide, daha sonra Windows kopyalarını değiştirmek istemeyen PC sahipleri için Windows platformu için bir Android emülatörü olan Remix OS Player'ı da piyasaya sürdü. Yükleme işleminden sonra, kullanıcılar kendi Google hesabına doğrudan giriş yapıp ve en sevdikleri Android oyunlarını Windows tabanlı PC'lerinde oynayabiliyordu.

Jide, Kickstarter'da yani projesi Remix IO için 598.268 dolarlık bir hedef belirledi. Ancak yoğun ilgil gören Remix IO'nun fişi firma tarafından sürpriz bir şekilde çekildi.

Remix OS'un arkasındaki geliştirici Jide; yaptığı açıklamada, PC için popüler Android platformunu Remix IO projelerini durdurduğunu açıkladı.

Buna ek olarak, Jide Technology, Remix IO / IO + Kickstarter projesinin tüm destekçilerinin yaptıkları ön sipariş için bir geri ödeme alacağını söyledi. Jide'ın çevrimiçi mağazasından ürün satın alan üşteriler de geri ödeme alacaklar. Tüm geri ödemeler, 15 Ağustos 2017 tarihinden itibaren verilecek.1500361373_iounder-tv.png

Jide'a göre, şirket sadece kurumsal pazara odaklanmaya karar verdi. Geçiş, Jive'in araç arayan şirketler ve işletmelerden gelen soruları artmaya başlamasına bağlı olarak başladı. Jide, yazılım ve donanımına dayalı çözümler geliştirdi ve girişim sektöründe yapılacak para olduğunu keşfetti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.