Yazılım

Android ve iOS için Facebook artık daha hızlı

Android ve iOS için güncellenen Facebook daha da hızlandı.

Android ve iOS için Facebook artık daha hızlı

Android ve iOS uygulamalarını güncelleyen Facebook, App Store ve Google Play üzerinden bu güncellemeleri indirmeye sundu. Uygulamanın Android versiyonu HTML 5 tabanlı web görünümü kullanılıyordu. Şimdi bunun yerine yerel kod kullanılmış ve yepyeni bir uygulama olma özelliğine sahip olarak geliyor.

Yerel kodu kullanarak Facebook, kullanıcıların daha hızlı bir şekilde zaman tünelinde gezinmesine, fotoğrafları yüklemesine ve haber kaynağı içinde aşağı doğru kaydırma gibi işlevleri yapmasına olanak tanıyacak. Uygulamada görünüş olarak pek bir farklılık yok ve ayrıca performans anlamında büyük yenilikler gerçekleşmiş. Facebook, performansı arttırmak için bellek verimliliğini artırmış, çöp toplama işlevini geliştirmiş ve Android'e ait kaydırma tekniğini kendisine ait özel bir teknikle değiştirmiş.

1355664923_facebook-android.jpg

iOS uygulamasını da güncelleyerek bu versiyonda da önemli hız artışını kullanıcılara sunan Facebook, daha öncede Anroid'de olduğu gibi geçen ağustos ayının sonlarında HTML 5 tabanlı web görünümünü yerel kodla değiştirmişti.

Yayınlanan yeni güncelleme ile kullanıcılar bundan böyle fotoğraf yüklerken albüm seçebilecek. Bu sayede kullanıcılar fotoğraflarını doğrudan akıllı cihazlar üzerinden istedikleri albüme atabiliyor.

Yorumlar
yuri
yok yok bu uygulama adam olmaz
Cevapla
Misafir
Her sayfadan sonra reklam çıkıyor. Bıktırdı vallahi.
Cevapla
bulent
album disinda..cunku album de fotografi paylasmak istenilen bolum bir kac guncelleme oncesi zaten vardi ama onun disinda hersey cok degisti daha hizli ve gecis
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.