Apple Siri'yi güçlendirecek

Apple, sesli asistanı Siri'nin rakiplerinin gerisinde kalmasının önüne geçmek için adımlar atmaya başladı.

Apple Siri'yi güçlendirecek

Sesli asistanlar içinde ilklerden biri olan Siri, yıllar içinde Amazon, Google ve hatta Microsoft gibi rakipleriyle rekabet etmeye başladı. Köprünün altından çok sular aksa da rakiplerinin farklı avantaj ve platformlarda da hizmet sunması markanın elini zayıflattı. Bu konuda adım atmaya karar veren Apple, Siri'yi daha da güçlendirmek için yeni çalışmalara başladı.

Bu alanda gözle görülen ilk değişim iş ilanlarına yansıdı. 9 to 5 Mac'in haberine göre Apple'ın Siri ile ilgili iş ilanları geçen aya oranla yüzde 24 oranında arttı. Üstelik ilanlar sadece ABD'de değil aynı zamanda birçok farklı ülkede bu tarz yazılımcılar arıyor.

Şirket içinde yaşanan sorunlar, 350 dolar değerinde HomePod'un Siri'yi yeterince kullanamaması ve benzeri konular yüzünden sesli asistan yeterince iyi bir konumda bulunmuyor.

Bu konuda adım atmaya başlayan Apple'ın önümüzdeki günlerde Siri'yi çok daha iyi bir noktaya getirmek için farklı adımlar da atacağını söyleyebiliriz. Ancak bu adımların Siri'yi rakiplerinin önüne geçirip geçirmeyeceği tam olarak bilinmiyor.