Yazılım

Apple'dan yeni TV uygulaması!

Apple, Apple TV, iPhone ve iPad’de birçok uygulamadaki televizyon programlarını ve filmleri keşfetmek ve erişmek için birleştirilmiş bir deneyim sunan yeni TV uygulamasını duyurdu.

Apple'dan yeni TV uygulaması!

TV uygulaması televizyon programlarına ve uygulamalara tek yerden erişim sağlamanın yanı sıra izlenilecek yeni içerikleri keşfetmek için bir alan sunuyor. Apple ayrıca, Apple TV için yeni Siri özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde izleyiciler tüm uygulamalarında canlı haberleri ve spor etkinliklerini doğrudan izleyebilecek. Tüm Apple aygıtlarında televizyon programlarını ve filmleri izlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. TV’yi başka bir yerde seyretmek için artık hiçbir sebep kalmadı.

“Çoğumuz televizyon izlemek için Apple TV, iPhone ve iPad’deki uygulamaları kullanıyoruz,” diyen Apple’ın İnternet Yazılımı ve Hizmetleri’nden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, şöyle devam etti: “TV uygulaması size sonra ne izleyeceğinizi gösteriyor ve farklı uygulamalardaki televizyon programlarını ve filmleri tek yerde keşfetmenizi sağlıyor.”

TV Uygulamasının Önemli Özellikleri

Şimdi İzle: Şimdi İzle, izleyicilerin iTunes ve uygulamalardaki program ve film koleksiyonlarını gördükleri yer. İzleyiciler, izleyeceklerini seçmek için Şimdi İzle’den, Sıradaki ve Önerilen bölümlerine gidebiliyor.

Sıradaki: Kullanıcılar iTunes’dan kiraladıkları ve satın aldıkları da dahil olmak üzere, o anda izledikleri programların ve filmlerin keyfini çıkarabiliyor. Üstelik tümü, en olası izleme sıralamasına göre sunuluyor. Örneğin, izleyiciler bir bölümü izlemeyi bitirdiğinde bir sonraki bölüm otomatik olarak Sıradaki sırasının başında görünüyor. Aynı şekilde yeni bölümler de yayınlanır yayınlanmaz izleme sıralamasında yerini alıyor. Kullanıcılar istedikleri zaman Siri’ye bir programı izlemeye devam etmek istediklerini söyleyebiliyor ve anında kaldıkları yerden devam edebiliyor.

Önerilen: İzleyiciler, Apple küratörleri tarafından özenle seçilmiş koleksiyonlar ve çocuk, bilimkurgu ve komedi gibi özel kategoriler ve türler dahil özel olarak hazırlanmış ve en çok izlenen harika programları ve filmleri keşfedebiliyor.

Arşiv: İzleyiciler iTunes’da kiraladıkları veya satın aldıkları tüm iTunes film ve televizyon programı koleksiyonlarına erişebiliyor.

Mağaza: Yeni bir şeyler arayan kullanıcılar ise, Mağaza’ya göz atarak iTunes’da en son yayınlananların yanı sıra henüz indirmedikleri veya abone olmadıkları tüm video hizmetlerindeki yeni muhteşem içerikleri keşfedebiliyor.

TV uygulaması Apple TV, iPhone ve iPad’de kullanılabilecek ve her zaman eşzamanlı olacak. Böylece, kullanıcılar bir Apple aygıtında izlemeye başlayıp diğer bir Apple aygıtında kaldıkları yerden kolaylıkla devam edebilecek. 

Siri ile Canlı Yayın Ayarı

Siri, Apple TV’deki canlı haber yayınını veya spor etkinliğini doğrudan ayarlamayı gerçekten çok kolaylaştırmak dahil, güçlü yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. Siri şimdi tüm uygulamalardaki canlı spor etkinliklerinin farkına varabildiği için kullanıcıların “Stanford karşılaşmasını izlemek istiyorum” veya “Şu anda hangi karşılaşmalar var?” demesi yeterli. Siri karşılaşmaların diğer ayrıntılarını da biliyor, canlı skorları sunabiliyor ve izleyicileri uygulamadaki canlı yayına doğrudan götürebiliyor. İzleyiciler yalnızca uygulamanın adını söyleyerek, örneğin “CBS haber kanalını izlemek istiyorum” diyerek uygulama içinde canlı yayına gitmek zorunda kalmadan, canlı videoyu doğrudan ayarlayabiliyor.

Ücretli TV Uygulamaları için Tek Şifre

Yeni TV uygulamasına ek olarak, ABD’deki müşteriler tek şifre kullanarak ücretli TV video uygulamalarının keyfini çıkarabilecek. Aralık ayından itibaren DIRECTV, DISH Network ve daha birçok platformun aboneleri, Apple TV, iPhone ve iPad’de yalnızca bir kez oturum açarak ücretli TV aboneliklerinin parçası olan uygulamalara anında erişimin keyfini çıkaracak.

Yalnızca bir yıl önce çıkan en yeni Apple TV, 2.000 oyun ve spor, haber, fitness, eğitim, çocuk, yaşam tarzı ve daha birçok kategoride 1.600 video uygulaması dahil, 8.000 uygulamayla oturma odalarında devrim yarattı.

TV uygulaması ve tek şifre Aralık ayında ABD’de, Apple TV (4. nesil), iPhone ve iPad müşterileri için ücretsiz yazılım güncellemesi olarak sunulacak. Siri ile canlı yayın ayarlama ise bugünden itibaren kullanılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.