Yazılım

ARMv6 için FireFox Android hazır, şimdi indirin!

ARM6 destekli mükemmel tarayıcı!


ARMv6'dan sonra önümüzdeki 2 yıl içerisinde 64 bit ARMv8'i de göreceğiz. Ne yazık ki bir çok cihaz, özellikle düşük teknoloji cihazlar eski işlemcileri kullanıyor. Önümüzdeki yıl Cortex A7 ve ARMv7'nin çıkışıyla birlikte sonunda ARMv6'yı unutmaya başlayacağız.

En azından yeni nesil cihazlar için umut verici olacak. Google bunun ile yapmaya başladı bile. Android 4.0 cihazlarda sadece ARMv7'yi destekliyor. Android cihazlar için yayınlanan FireFox'un da ARMv7 desteklemesi başarıya ulaşmasını engelleyebilir çünkü oyuna geç başlamalarının bir dezavantaj olarak görünüyor.

1343358014_firefoxandroidmobile-580-75.jpg

Bu nedenle FireFox Mobile 16'ya kadar ( dahil) ARMv6 kullanması gerekecek. Düşük teknolojide, genellikle 1GHz'den daha düşük işlemcili Android cihaz kullanıcıları için bu ne anlama geliyor? Bunun anlamı Google Chrome kullanmazlar ancak FireFox kullanabilirler.

1343358028_firefox-for-android.jpg

ARMv6 işlemcisiyle FireFox 16 Mozilla'yı şimdi indirebilirsiniz. 1GHz'den daha iyi cihazlar (ARMv7) için de FireFox'un son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
Armv7 sürüm linki markete yönlendiriyor ordada 14. Sürüm var
Cevapla
Misafir
16 nın armv7 sürümü yok mu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.