Yazılım

Bebeklere engel koyan Facebook uygulaması!

Bu uygulama sayesinde Facebook sayfanızda bebek resimleri görmeyeceksiniz.


Genelde sosyal paylaşım sitelerinde evli çiftlerin bebeklerinin resimleri boy gösteriyor. Şimdi arkadaşlarının bebeklerinin fotoğraflarını görmekten sıkılan kullanıcılar için yeni bir uygulama çıktı. Facebook sayfasında artık bebek fotoğrafı görmek istemeyenler bu uygulama sayesinde onun yerine kedi, köpek resmi görecek.

Kullanıcılar artık Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarının yüklediği binlerce bebek resmini görmek istemeyebiliyor. Şimdi Google Chrome'un uzantısı olan yeni uygulama sayesinde bu sıkıntılarından kurtulabilecekler.

1344177795_120805bebek.hmedium.jpg

Bunun için kullanıcıların yapması gereken şey "Unbaby.me" adlı uygulamayı yüklemek olacak. Böylece listelerindeki kişilerin paylaştığı bebek fotoğraflarını "haber kaynağı" bölümünde görmeyecek.

"Yürümeyi yeni öğrendi, o kadar tatlı ki" gibi bazı anahtar kelimeleri sisteme tanıtan kullanıcılar bebeklerin fotoğrafları yerine kendi seçtikleri farklı fotoğrafları sayfalarında görmeleri mümkün olacak.

Uygulama, New York'taki bir internet şirketi tarafından geliştirildi. Tasarımcılarından Yvonne Cheng Los Angeles Times gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben şahsen bebeklerden nefret eden biri değilim. Hatta bebekleri severim. Sadece bebek fotoğraflarına bakmaktan yoruluyorum."

Editör Notu: Şahsen ben bir Türk vatandaşının bebek resmi yerine kedi köpek resmi görmek isteyeceğini düşünmüyorum.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.