Yazılım

Bilgisayarınızı hızlandıracak en iyi araçlar!

Bilgisayarımızın bakımını tek tıklamayla yapabilecek optimizasyon yazılımlarına ihtiyacımız var.

Bilgisayarınızı hızlandıracak en iyi araçlar!

Genel olarak hepimiz bilgisayarımızın sorunsuz bir biçimde çalışmasını isteriz. Hatta alırken bile bu özelliğine çok dikkat ederiz. Ancak bilgisayarımızın bakımını tek tıklamayla yapabilecek optimizasyon yazılımlarına ihtiyacımız var.

Bilgisayarınızı hızlandıracak optimizasyon yazılımları kayıp kayıt defteri girdilerini, geçici ve istenmeyen dosyaları vs. temizleyerek, diskinizi birleştiriyor. Böylelikle başlangıçta yüklenen yazılımları düzenleyerek sisteminizi hızlanmasını sağlamış oluyor.

1340791316_broadband.jpg

Tabi ki optimizasyon yazılımlarının Windows ile beraber başlaması, sisteminizin yavaşlamasına da neden olabilir. Bunun için doğru optimizasyon yazılımını seçmiş olmanız çok önemli. Bu haberimizde  sizlere en iyi 7 ücretli ve 1 ücretsiz optimizasyon yazılımını sunuyoruz. Bir sonraki sayfalarımızdan size en uygun optimizasyon yazılımını seçebilirsiniz.

1. Free TuneUp Utilities 2012

Oldukça basitbir arayüze sahip olan TuneUp, sisteminizin genel durumunu kapsamlı bir özet olarak sunuyor. Seçenekler arasında dolaşmak zaman alabilse de, onlar arasında kaybolmuyorsunuz. Tek tıklamayla temizleme özelliği ise en temel ince ayarları otomatik olarak uyguluyor: kayıt defteri temizliği ve birleştirme, bozuk kısayolları ve geçici dosyaları kaldırma gibi.

1340791512_free-tuneup-utilities-2012.jpg

Buradan indirebilirsiniz.2. Ashampoo WinOptimizer 9

Yazılımın arayüzü, sisteminizdeki donanım ve ayarlarla ilgili gayet faydalı bir özet sunuyor. Burada temizlik kategorilerini, CPU ve RAM ölçerleri de görmeniz mümkün. WinOptimizer, ince ayarları size sorular sorarak, verdiğiniz cevaplara göre yapıyor. Yazılımı kullandıktan sonra önyükleme sürenizde bir gelişme görmeniz mümkün.

1340791817_2.-ashampoo-winoptimizer-9.jpg

Buradan indirebilirsiniz.3. Fix-It Utilities 12

Çok kullanışlı bir arayüze sahip olan Fix-It Utilities, 3 pil stili sütun ile sisteminizin güvenliğini, temizlik durumunu ve optimizasyon seviyesini gösteriyor. "Analyze now" düğmesine bastığınızda yazılım, tüm sorunları buluyor ve bunları tek tıklamayla onarabiliyor.

1340791848_fix-it-utilities-12.jpg

Buradan indirebilirsiniz.4. Iolo System Mechanic 10.7

Iolo System Mechanic, sistem optimizasyon yazılımlarının en tecrübelilerinden. Programı açtığınızda PC'nizin şu anki sağlık durumunu gösteren birkaç sayaç görüyorsunuz. "Analyze now" düğmesine basarak optimizasyon işini başlatabiliyorsunuz. Bunun ardından PC'nizdeki sorunların bir listesi karşınıza geliyor. Bu sorunları ister tek tek, ister hepsini birden onarabiliyorsunuz.

1340791895_iolo-system-mechanic-10.7.png

Buradan indirebilirsiniz.5. Magix PC Check & Tuning

Program, listemizdeki en şık arayüze sahip olmasa da sistem durumunuzu gösteren trafik ışığı sistemi, oldukça hoş. Yazılımın sunduğu her seçenek, detaylı bir biçimde açıklandığından sisteminizde ne gibi bir değişiklik yapılacağını biliyorsunuz.

1340791938_magix-pc-check-tuning.jpg

Buradan indirebilirsiniz.6. Norton Utilities

Araç, bir kayıt defteri temizleyicisi, hizmet yöneticisi, disk birleştirme araçları ve başlangıç aracıyla geliyor. Tam bir optimizasyon için web sayfası benzeri menüler arasında dolaşmanız ve Norton'un önerdiği onarımları uygulamanız gerekiyor. Yazılımın iyi bir tarafı, Refresh Windows özelliği sayesinde onarımları Windows'u baştan başlatmadan uygulayabilmesi.

1340792723_norton-utilities.gif

Buradan indirebilirsiniz.7. Advanced System Optimizer 3

Advanced System Optimizer, sisteminizi güvenlik açıklarına ve kayıt defteri sorunlarına karşı taradıktan sonra sizi kayıt olmaya davet ediyor. Kayıt olduktan sonra sisteminizin tam bir taraması gerçekleştiriliyor ve bu sorunları onarabiliyorsunuz. Optimizasyon açısından başarılı olsa da programın geliştirilmesi gereken yönleri bulunduğunu söyleyelim.

1340792704_advanced-system-optimizer-3-cracked-screenshot.png

Buradan indirebilirsiniz.8. Piriform CCleaner (ücretsiz)

Testimizdeki diğer yazılımların aksine CCleaner ücretsiz olarak sunuluyor. CCleaner, tüm sisteminizi optimize etmek yerine çeşitli web tarayıcılarının geçici dosyalarını temizliyor, kayıt defterini derleyip topluyor ve Windows'un geçici klasörünü temizliyor. Sisteminizle beraber başlamadığı için önyükleme sürenizi uzatmıyor. Ücretsiz bir yazılımın reklamlarla dolu ve kötü bir tasarıma sahip olmasını bekliyorsanız, CCleaner sizi şaşırtacak: Yazılım hem yolunuzu bulmayı kolaylaştıracak kadar basit, hem de temiz bir arayüze sahip.

1340792477_piriform-ccleaner-ucretsiz.jpg

Buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
20 tl ye komple format attırıyoruz..gerek görmüyorum
Cevapla
Misafir
@20 tl ye komple format attırıyoruz..gerek görmüyorum Her başın sıkıştığında format attırmak ne kadar mantıklı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.