Bing AI sohbet entegrasyonunda son adıma geçildi

Microsoft’un Bing’i yeniden canlandırma planının en önemli adımı olan yapay zeka destekli sohbet robotu projesinde artık sona gelindi.

Bing AI sohbet entegrasyonunda son adıma geçildi

Microsoft, Windows ve Android cihazları arasındaki uyumu artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu çabaların bir parçası olarak Microsoft Launcher ile Android kullanıcılarına birçok kolaylık sunulmuştu. Bu kolaylıklar arasında cihazlar arasında panonun senkronize edilmesi yer alıyordu. Şimdi ise Microsoft Launcher’ın beta sürümünde yeni bir özellik ekleniyor: Bing Chat AI entegrasyonu.

Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar, Microsoft Launcher arama çubuğundan doğrudan bir Bing Chat oturumu başlatabilirler. Artık Bing uygulamasını ayrıca indirmeye gerek kalmayacak. Bu özelliğin varlığı ilk olarak Windows meraklısı @XenoPhanter tarafından fark edildi. O, bu özelliğe dair ekran görüntülerini X platformunda paylaştı.

Bing AI sohbet entegrasyonunda son adıma geçildi

Bu ekran görüntüleri, Bing Chat’i metin komutlarıyla erişilebilir bir şekilde gösteriyor. Kullanıcılara üç farklı mod sunuluyor: Yaratıcı, Dengeleyici ve Kesin. Ayrıca, Bing Chat ile sesli etkileşim de mümkün. Bu özellikler Bing’in Android için olan standart uygulamasıyla uyumlu görünüyor.

Beta sürümde sadece Bing Chat AI entegrasyonu değil, aynı zamanda yeni bir Bing Arama widget’ı da yer alıyor. Bu widget, kullanıcılara ana ekranlarından hızlı arama yapabilme imkanı tanıyor.

Microsoft, Bing Arama ve Bing Chat özelliklerinin tüm Microsoft Launcher kullanıcılarına ne zaman sunulacağına dair bir açıklama yapmadı. Ancak Surface Duo cihazlarına da bu özelliklerin sunulduğunu görebiliyoruz. Eğer bu yeni özellikleri denemek isterseniz, Google Play Store’dan Microsoft Launcher’ın beta sürümüne katılabilirsiniz.