Yazılım

BlackBerry bataryasının ömrünü uzatın!

Bu uygulama BlackBerry cihazınızın bataryasının ömrünü uzatıyor.


RIM, BlackBerry akıllı telefonların pil ömrünü uzatacak olan yeni bir uygulama Application Resource Monitor, yani kısaca ARM, pil ömrünü tüketen işlevsiz uygulamaları tespit edip kullanıcıları uyarıyor. Uygulama uyarı ile birlikte bunları otomatik olarak kapatıyor.

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar arka planda çalışırken veya çalışmazken bile durmaya devam eden uygulamaları daha fazla kontrol imkanı sağlıyor. Bu gibi uygulamaları kapatma veya bunları ARM'nin güvenilenler listesine ekleyerek ileride bunların yok sayılmasını sağlama gibi imkanlarda bulunuyor.

1346178274_250px-blackberrybold9900.jpg

Ayrıca ARM uygulaması özellikleri içinde bulunan Pil Tasarruf Modu işlevi sayesinde arka aydınlatma parlaklığını yüzde 20 seviyesine getirme, arka aydınlatmanın kapanma süresini 20 saniyeye düşürme, arka aydınlatmayı otomatik olarak kısma, Mobil Erişim Alanının otomatik kapanma zamanlayıcısının ayarını düşürme gibi işlevler bulunuyor.

Ayrıca uygulama içinde yer alan Uygulama Yöneticisi özelliği kullanılabilir uygulama belleği azaldığında kullanıcıyı uyarıyor, kullanılmayan dil seçeneklerinin ve uygulamaların kaldırılmasını teklif ediyor.

Bu uygulamayı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.