Yazılım

Bu iPhone uygulaması, hırsızın görüntüsünü internete düşürdü!

Almanya'da bulduğu iPhone marka cep telefonunu sahibine iade etmeyen şüphelinin fotoğrafı bu uygulama  sayesinde internete düştü.


iPhone uygulaması telefon hırsızını ortaya çıkardı. Almanya'da bulduğu iPhone marka cep telefonunu sahibine iade etmeyen şüphelinin fotoğrafı bu uygulama  sayesinde internete düştü.

Almanya’nın Münih şehrinde, 25 yaşındaki bir öğrenci kütüphaneden çıkarken cep telefonunu düşürdü. Telefonu bulan kişi, telefondaki “iCaughtU’ adlı programın tuzağına düştü. Bu program, cep telefonunun gizli giriş şifresi yanlış verildiğinde, otomatikman resim çekip, telefon sahibinin elektronik posta adresine gönderiyor.

1395700107_img20140325001720.jpg

Telefonunu kaybeden öğrenci, elektronik posta adresindeki, olası telefon hırsızının resmini, “Telefonumu bulan bu kadın lütfen onu şehir kütüphanesi girişindeki müracaata versin” mesajıyla sosyal medyada yaydı. Buna karşın olayın ardından üç gün geçmesine rağmen telefonu bulan şüpheli henüz iade etmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.