ChatGPT’nin yeni kullanım alanı komplo teorisyenlerini haklı çıkaracak!

İnternet kullanıcılarının beğenisine açıldığı günden bu yana ilgi odağı haline yapay zeka yazılımı ChatGPT, bu sefer oldukça can sıkıcı bir gelişmeyle gündeme geldi.

ChatGPT’nin yeni kullanım alanı komplo teorisyenlerini haklı çıkaracak!

Yapay zeka yıllardır birçok bilim kurgu filmine hayat vermiş bir konu. Filmlerin neredeyse tamamında ise konu oldukça klişe, yapay zeka kendi kendine düşünebileceğini keşfeder ve sonrasında bu keşfini insanlığa hükmetmek için kullanır. Tabi genelde filmin sonunda bir kahraman çıkıp yapay zekaya haddini bildirir ve tüm insanlık kurtulur.

Ancak bunun bir film olduğunu ve gerçek hayatta işlerin her zaman mutlu sonla bitmeyebileceğini unutmamak lazım. Bu hatırlatmayı neden mi yapıyoruz? Çünkü popüler yapay zeka programı ChatGPT, yazılım amacının çok dışında amaçlarda kullanılmaya başlandı da ondan.

ChatGPT’nin yeni kullanım alanı komplo teorisyenlerini haklı çıkaracak!

Gelen son verilere göre ChatGPT’yi kullananlar arasına siber korsanlar da eklendi. Hatta birçok farklı kaynak, siber korsanların ChatGPT’den faydalanarak pek çok zararlı yazılım üretmeye başladığını söylüyor. Sonuç itibariyle hala kendi kendine düşünemeyen bir programdan ibaret olan ChatGPT’ye eğer doğru soruları doğru şekilde sorabilirseniz, size tam olarak işinize yarayan cevaplar verecektir. İşte siber korsanlar da bu durumdan çok iyi faydalanıp, güzel amaçlar için geliştirilen bu programı kötü emelleri için kullanıyorlar.

Elbette şu an için burada yapay zekanın bir suçu yok ancak birçok güzel amaç için kullanılabilecek böyle bir teknolojinin bir kez daha kötü niyetli insanların elinde silaha dönüşmesi, gelecekte üretilecek çok daha akıllı yapay zekaların neler yapabileceğini de gözler önüne sermiş oluyor.