Yazılım

Chrome için İnternet Download Manager Sorunu ve Çözümü

Video indirirken çıkan sinir bozucu hataya artık son!

Chrome için İnternet Download Manager Sorunu ve Çözümü

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan İnternet Download Manager bilgisayar kullanıcılarının hayatında büyük bir boşluğu ve ihtiyaç eksikliğini gideriyor. İnternet tarayıcılarıyla entegrasyonlu bir şekilde çalışan İnternet Download Manager'in son dönemlerde artan can sıkıcı bir hatasını ele alacağız bu konuda.

Bilindiği üzere en çok tercih edilen tarayıcılardan olan Chrome, İnternet Download Manager ile birlikte sorunsuz çalışırken bazı kullanıcıların başına bela diye tabir ettikleri bir sorun gelebiliyor. Aslında bu sorun İnternet Download Manager'a güncelleme ile birlikte gelen Default yani varsayılan seçeneğindeki optimizasyon ayarlarıyla alakalı bir durum. 

1384250611_adsiz.jpg

Yüzlerce kişinin sırf bu yüzden İnternet Download Manager'i bilgisayarından kaldırdığına şahidim. Bugün sizler için açtığımız bu konuda soruna kalıcı bir çözüm sunacağız. Öncelikle bu hatanın içeriğinde herhangi bir görsel veya video yer alan bir sayfaya girildiğinde karşımıza çıktığını hepimiz biliyoruz.

1384250763_sss.jpg

İnternet Download Manager'a tıklayalım, açılan ana pencerede üst kısımda yer alan menü çubuğundan "İndirilenler'e, oradan da altta yer alan "Seçenekler"e tıklayalım. Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak. Bu pencerede otomatik olarak indirilecek dosya türleri gelmesi gerek. Faremizin imleciyle hepsini seçerek "Delete" tuşuna basıp tamam tuşuna basmanız yeterli. 

Sorunumuz çözülmüştür, Chrome'u ve alternatif diğer tarayıcıları yeniden başlattıktan sonra bu sorundan kurtulmuş olacağız. Artık video ve görselleri indirmeden rahatlıkla seyredebiliriz.

Yorumlar
Fırat
Merhaba. İDM ile ilgili sorunum şu. Program full yüklü uzantısında bile. Video oynattığımda indir butonu şapkası çıkıyor. İşte tam oraya tıklıyorum. Hata çıkıyor. Şöyle: "Sunucu bu dosyayı indirmeye izniniz olmadığını söylüyor. Ayrıntılar: HTTP/1.1 403 Forbidden" bu sorunu nasıl atlatabiliriz sayın abim.?
Cevapla
Ali
bu hatayı ıdm vermiyor arkadaşım sitenin güvenlik uyarısı bu indirme iznini site kısıtlıyor başka sitelerde indirirken problem yoksa site ile ilgili hiç bir yerde indiremiyorsan o zaman sorun idm de.
NotBot
knk indiemeler>seçenekler>bağlantı. bu sayfaya gel, ortada var sayılan azami bağlanttı sayısının 8 veya daha düşük olduğundan emin ol, bu bir. ikincisi yardım>güncellemeleri denetle. idmyi güncelle. eğer pacth li ise etki edebilir de etmeyebilir de. Etki derse pacthi yenile yeter :)) İkinci çözüm daha işe yarar. garantili ve tecilli.
peyami
olmadı denemeyin
Cevapla
nesli
harikasın usta sorun çözüldü:)
Cevapla
Tahir ÇELİK
Yardımınız için teşekkürler işe yaradı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.