Yazılım

Chrome, Windows 8 için geliştirildi!

Google, Chrome'u yeni işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde geliştireceğini duyurdu.

Chrome, Windows 8 için geliştirildi!

Windows 8, Microsoft'un şu sıralar en çok konuşulan ürünlerinden birisi son işletim sistemi.  Windows 8'in piyasaya çıkmasına çok fazla kalmadı. Windows'a uyumluluk sağlayabilmek için işletim sistemleri için yardımcı yazılım geliştirilen tüm firmalar, çalışmalara başladılar.

1339193996_chromeinmetro.jpg

Geçtiğimiz Şubat ayında ise web tarayıcısı Mozilla, daha önceden Windows 8'e uyumlu Firefox üzerinde çalıştıklarını söylemiş Mayıs ayında ise ilk ekran görüntülerini tanıtmışlardı. Mart ayında Google'da Mozilla'dan geri kalmadı ve Chrome'u yeni işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde geliştireceğini duyurdu. Şimdi ise Windows 8 için uyumlu Chrome'la ilgili ilk bilgiler geldi.

Windows 8 Release Preview, geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Şimdi bu sürüm için geliştirici modunda kullanabilir Chrome sürümü yayımlandı. Eski sürümlerinden farklı olarak Metro arayüzüyle entegre fonksiyonlar yer alacak olan Chrome, yalnızca x86 mimarisine sahip Windows 8 cihazlar için geliştirilmiş.

ARM tabanlı Windows 8'li cihazlar için ise herhangi bir Chrome sürümü yok yani kullanılamaz. Windows RT sürümün tabletler için geliştirilmiş ve pek çok özellik Internet Explorer'a bağımlı olduğundan Google ve Mozilla gibi firmalar kendi tarayıcılarını maalesef bu sürüme uyumlu hale getiremiyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.