Yazılım
Chrome'a dahili AdBlock için tarih verildi

Google, Chrome'a entegre reklam engelleyicisi için tarih verdi

Google, kullanıcıların AdBlock eklentisi olarak bildiği reklam engelleyicisini Chrome'a entegre şekilde yayınlayacağı tarihi açıkladı.


Google'un önceki aylarda açıkladığı "entegre reklam engelleyici" planının ne zaman hayata geçirileceği açıklandı. Sonunda şirket, ziyaretçilerin başına bela olan kötü niyetli reklamları kurulu halde sunacak.

Dahili reklam engelleyici için tarih verildi

Google'ın yaptığı açıklamaya göre, dahili reklam engelleyicisi önümüzdeki yıl 15 Şubat'ta aktif edeceğini duyurdu. Ancak bu reklam engelleyici tüm reklamları engellemeyecek. Coalition for Better Ads (Daha İyi Reklamlar Koalisyonu) tarafından belirlenen kötü reklam sınıflaması bu engellemeye dahil olacak. Tam sayfa, video, otomatik oynayan sesler bu sınıflamada yer aldığından sakıncalı listede yer bulunacak.

Google, bu standartları kullanarak kullanıcıların bu tip kötü reklamlara maruz kalmaması bir rapor tutulacak. Reklam firmalarının da ulaşacağı bu rapora uygun bir reklam düzeni getirmemeleri halinde firma süresiz olarak engellenecek. Bu uygulamaya Google bünyesindeki reklamlar da dahil olacak.

Politikalarını kullanıcıların daha iyi bir internet deneyimi yaşamaları için güncelleyen Google'un bu programdaki birincil amacı kötü reklamverenlerin engellenmesi ve yayıncılara yardımcı olunması şeklinde ifade ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.