Yazılım

Chrome'da bulunan büyük tehlike

Chrome'un son güncellemesi ile birlikte büyük bir tehlike ortaya çıktı.

Chrome'da bulunan büyük tehlike

Google'ın 6 haftada bir güncelleme yapması, bilgilerinizi çalmak isteyen kötü niyetli hacker'ları da harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Chrome 24 ile beraber ortaya çıkan sahte Chrome güncellemeleri, sanal korsanların tuzağına düşmenize neden oluyor.

Sahte Chrome'u web sitelerinde "Google Chrome'a yükseltin. Son güvenlik güncellemeleriyle korunduğunuzdan emin olun." gibi mesajlarla indirmeye çalıştığınızda, web sizi bu indirmenin zararlı olabileceği konusunda uyarıyor. Eğer bu uyarıyı dikkate almaz ve indirip kurmakta ısrar ederseniz sizin için çok kötü olabilir.

1358455058_new-chrome-icon1.png

Zararlının Zeus botnet'ine DNS istekleri gönderdiğini söyleyen güvenlik araştırmacısı Chris Boyd, "kısacası bunun bilgisayarınızın yanından bile geçmesini istemezsiniz" diyor ve Chrome güncellemelerini takip eden kullanıcılara Google Chrome destek sayfasını takip etmelerini öneriyor.

Siz siz olun resmi olmayan yerlerden bu bu tarayıcıyı indirip kurmayın.

Yorumlar
Misafir
Siz siz olun google çorumu kendi sitesinden bile kurmayın pc nize yazık edersiniz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.