Yazılım

ChromeOS'e siyah tema eklendi!

Google, Android 9.0 P öncesi ChromeOS sürümünde siyah tema seçeneğini test etmeye başladı. ChromeOS, siyah tema ile daha şık görünüyor.

Google'dan siyah tema seçeneği!

Google, 8 Mart tarihinde düzenleyeceği Google I/O 2018 etkinliğinde yeni Android sürümü olan Android 9.0 P'yi tanıtıacak. Google, siyah tema seçeneği ile gelmesi beklenen Android 9.0 P öncesi, ChromeOS'e bu seçenek eklendi.

Chrome Unboxed, ChromeOS'in geliştirici sürümünde sistem arayüzü için siyah tema seçeneğinin olduğunu ortaya çıkardı. Görev çubuğu bölümündeki pop-up pencereleri ve durum çubuğunu siyah bir görünüme çeviren bu özellik, çok yakında tüm ChromeOS kullanıcılarına sunulacak.

ChromeOS'teki siyah tema seçeneğinin ilerleyen aylarda tüm sistem arayüzünde kullanılacağı söyleniyor. Ancak bu iddia için bir kanıtın olmadığını belirtelim. Peki, siyah tema görünümün yanından kullanıcılara neler sunuyor?

ChromeOS'e siyah tema eklendi! - Resim : 1

Siyah rengi OLED panellerde pikselleri yakmadan oluşturulduğu için pil ömrüne büyük katkı sağlıyor. LCD tabanlı panellerde ise OLED kadar olmasa da pil ömründen tasarruf edilmesini sağlıyor.

Eğer OLED panele sahip bir telefon kullanıyor ve şarjınızın uzun gitmesini istiyorsanız; düz siyah renkli bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.