Yazılım

Dosya yedeklemek artık daha basit

WD SmartWare Pro sayesinde yedeklenen verileri hızla yenileyip geri almak da mümkün.

Dosya yedeklemek artık daha basit

Western Digital  bugün kullanıcıların kendi kişisel Dropbox’larını kullanarak dosyalarını herhangi bir USB harici sabit diske veya buluta depolama imkanı veren ve kullanımı kolay bir yazılım olan WD SmartWare™ Pro’yu piyasaya sürdü. Ayrıca, bir dosyanın silinmesi, kaybolması veya eski sürümünün gerekmesi durumunda, WD SmartWare Pro sayesinde yedeklenen verileri hızla yenileyip geri almak da mümkün.

WD SmartWare Pro kullanıcıların sadece birkaç basit tıkla işlem yapabilir hale gelmesini sağlayan sezgisel kurulum arayüzü sayesinde kolayca kurulur. Yazılım kurulduktan ve sürücüler bağlandıktan sonra, WD SmartWare Pro müşterilerin dosya ve klasörlerini bir kumanda merkezinde görsel olarak sunar ve çok sayıda harici sabit disk ve Dropbox hesabı buradan idare edilebilir. WD SmartWare Pro My Passport® ve WD Elements™ taşınabilir sabit diskleri gibi WD ürünleriyle ve diğer üreticilere ait harici USB sürücüleriyle uyumludur. Ayrıca, WD SmartWare Pro, My Book® Live™ gibi ağa bağlı WD  depolama sürücüleri ile de sorunsuz çalışır.

1367512050_b20130502142848.jpg


Bu yazılımda kullanıcıların kendi tercih ettikleri yedekleme sürecini ayarlayabilmelerini sağlayan iki tane kullanımı kolay yedekleme ayarı vardır. “Kesintisiz yedekleme” ayarı ile kullanıcı bir dosya eklediğinde veya değiştirdiğinde harici sabit diskte hemen yedeğinin alınması için arka planda sessizce çalışan otomatik ve kesintisiz yedekleme işlemi ayarlanır. “Programlı yedekleme” ise kullanıcıların harici sürücüye veya Dropbox’a kolayca yedekleme yapabilmeleri için saatlik, günlük veya aylık ayarları içeren önceden programlanmış düzenli bir yedekleme planı kurmalarını sağlar. WD SmartWare Pro ile kullanıcılar ayrıca Dropbox’ta bulunan dosyalarını harici sabit diske yedekleyebilir.
Dosyaların yenilenmesi ve geri alınması WD SmartWare Pro ile hızlı ve kolaydır. Kullanıcılar önemli bir dosyayı yanlışlıkla silerse veya bir dosyanın daha önceki bir sürümüne ihtiyaç duyarsa, WD SmartWare Pro kullanımı kolay “geri alma arayüzü” ile dosyanın saniyeler içinde geri alınmasında yardımcı olur ve program bir dosyanın 25’e kadar eski sürümünü kaydedecek şekilde ayarlanabilir. Kullanıcılar geri alma arayüzünde gezinerek yedeklenen dosyaların tümünü geri alabilir veya belli bir dosyayı ya da klasörü seçebilir.

1367512223_b20130502142556.jpg
WD Tüketici Depolama Çözümleri Genel Müdürü Jody Bradshaw, “Dijital içerikteki büyüme katlanarak artmaya devam ediyor. Bizim amacımız da bütün içeriğin güvenle yedeklendiği konusunda iç rahatlığı sağlamanın basit ve kapsamlı bir yolunu temin etmektir," diyor. "WD SmartWare Pro sadece önemli fotoğrafların, videoların ve dosyaların güvenle yedeklenmesini sağlamakla kalmaz, nihai olarak değerli dijital hatıraların daha kolay korunmasına da yardımcı olur.”

Fiyat ve Bulunabilirlik
WD SmartWare Pro’nun 30 gün süreli ücretsiz deneme sürümü www.wdstore.com’da mevcuttur. 30 günlük deneme sonrasında en çok üç bilgisayarla kullanılabilecek standart lisans $19.95 tutarındaki özel tanıtım fiyatıyla temin edilebilir. En çok on bilgisayarla kullanılabilecek ayrıcalıklı lisans ise $39.95 tutarındaki özel tanıtım fiyatıyla temin edilebilir. Önerilen Perakende Satış Fiyatı standart lisans için $29.95, ayrıcalıklı lisans ise $49.95’tir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.