Yazılım

Skype'ta çoklu hesap açma

Skype'ta birden fazla hesabı nasıl açarım diyorsanız, çözümü haberimizde!

Skype'ta çoklu hesap açma

Bildiğiniz gibi dünden itibaren Windows Live Messenger artık kaldırıldı ve yerini Skype aldı. Skype kullanan kullanıcılar bu durumdan çok rahatsız olmasa da MSN'den başkasını kullanmayan birçok kişi Skype konusunda oldukça zorlandı. Ne kadar aynı özellikleri Skype'da bulsalar da MSN'nin sağladığı bazı avantajlar Skype'ta yok. Bunlardan biri de çoklu oturum açma.

Aslında MSN'de de çoklu oturum açma yoktu ama MSN Plus gibi bazı araçlarla bu mümkün oluyordu. Plus aynı uygulamayı Skype'da yapmıyor. Ancak bu durum Skype'ı çoklu açamayacağınız anlamına gelmez.

Kuracağınız bir küçük program ile birden fazla Skype hesabını aynı bilgisayarda açmanız mümkün. Bu araç, Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher). Şimdi sizlere bu aracı nasıl kurup Skype'ta çoklu hesap açabileceğinizi anlatacağım.

1367465811_msl.png

İlk önce buradan bu programı indiriyoruz. Çoklu Skype Açma -Multi Skype Launcher

Program kurulduktan sonra ekran açılıyor. Ekranda bulunan add butonuna tıklıyoruz. Burada çıkan ekrana Skype hesabınızı ve şifrenizi yazıp tamam diyorsunuz. Bu yöntemle istediğiniz kadar hesabı ekliyorsunuz.

1367465851_multi-skype-launcher-01-700x532-kopyala.jpg

Daha sonra Skype açmak istediğinizde bu programı açıp açmak istediğiniz hesabın üstüne çift tıklıyorsunuz. Böylece ikinci Skype penceresi açılıyor.

1367465874_skype1.jpg

Ayrıca Skype'ta da bir ayar yapmanız gerekiyor. Skype penceresinde bulunan araçlar > seçenekler de bulunan ayarlardan Skype'ı Windows ile birlikte başlat seçeneğini kaldırmalısınız.

1367465903_multi-skype-launcher-04-625x535-kopyala.jpg

Bu konuyla ilgili anlamadığınız yerler olursa yorum bölümünden sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yorumlar
Misafir
nod32 virüslü olabileceği konusunda uyarıyor, virüs proğramı mı böyle algılıyor yoksa gerçekten bir sıkıntı mı var.
Cevapla
Misafir
arkadaş paylaşımın için teşekkürler benim problemim eski msn kullanıcısı olmam heralde skype de böyle bi ıd bulunmamaktadır hatası veriyor bunu aşmanın bir yolu varmı????
Cevapla
sencer
iPhone la girmek super
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.