Yazılım

Eğer bu sürümlerden birini kullanıyorsanız, Windows’un son güncellemesini yapmayın!

Microsoft tarafından paylaşılan son güncellemenin birçok bilgisayarda önemli hatalara yol açtığı duyurulurken, Microsoft’ta hatasını kabul ederek durumu düzeltmek için çalıştığını duyurdu.

Eğer bu sürümlerden birini kullanıyorsanız, Windows’un son güncellemesini yapmayın!

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows, şu sıralar oldukça sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Buna göre Microsoft tarafından paylaşılan KB5012170 numaralı güncelleme paketi, içerisinde bazı hatalar barındırıyor ki bu da bazı bilgisayarları kullanılamaz hale bile getirebiliyor.

Reddit’de patlak veren hatalar silsilesinin dallanıp budaklanması sonrası bir açıklama yapan Microsoft, son güncelleme paketinin bazı hatalar içerdiğini kabul ederek, hataların neden kaynaklandığının araştırıldığını duyurdu. Ancak aradan geçen birkaç güne rağmen hala yeni bir açıklama gelmeyince, kullanıcılar da çareyi güncelleme paketini es geçmekte buldu. Buna göre hata genel itibariyle güncelleme paketinin indirilmesi sırasında ortaya çıksa da, kimi kullanıcılar bu hata sonrasında bilgisayarlarının sık sık yeniden başlatıldığını da iddia ediyorlar.

Peki bu güncelleme paketi hangi sürümlerin başını belaya soktu? Eğer siz de aşağıda listelediğimiz Windows sürümlerinden birini kullanıyorsanız, bu güncellemeyi es geçmeyi ve bir sonraki güncellemeden devam etmeyi ciddi şekilde düşünmelisiniz:

Eğer bu sürümlerden birini kullanıyorsanız, Windows’un son güncellemesini yapmayın!

- Windows 11 sürüm 21H2

- Windows 10 sürüm 21H2

- Windows 10 sürüm 21H1

- Windows 10 sürüm 20H2

- Windows 10 Enterprise LTSC 2019

- Windows 10 Enterprise LTSC 2016

- Windows 10 Enterprise 2015 LTSB

- Windows 8.1

- Windows Server 2022

- Windows Server sürüm 20H2

- Windows Server 2019

- Windows Server 2016

- Windows Server 2012

- Windows Server 2012 R2

Yorumlar
Bahadir
Windows 10 ve Windows 11 in son güncellemesi 10 Ağustos 2022 de gelen güncellemeleri kaldırın.
Cevapla
Bahadir
Windows 11 in son güncellemesini yaptım arada bir donuyor kilitleniyor. Direkt kapatma tuşuyla kapatıp açıyorum düzeliyor. Microsoft Windows 11 i tekrar kurmaktan SSD nin sağlığı düşmekte. Ayrıca Windows 11 (lisanlı) den sürekli geri bildirim yapmama rağmen. İşletim sistemi tüm hataları Microsoft a gönderiyor ne yazikki hatasiz güncelleme gelmiyor. Microsoft yüzünden yeni dizüstü bilgisayar imin SSD sinin sağlığı düşüyor bunu odemezler değil mi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.