En güçlü ekran kartı ASUS GeForce GTX 690, piyasada!

ASUS GeForce GTX 690, şimdiye kadar yapılmış en güçlü ekran kartı olarak nitelendiriliyor.

En güçlü ekran kartı ASUS GeForce GTX 690, piyasada!

ASUS GeForce GTX 690, 28nm çift grafik işlemci oyun esnasında sunduğu üstün hız, akıcılık ve detaylarla dikkat çekiyor. Enerji tasarrufu için 28nm akıllı üretimi sayesinde rakiplerine oranla çok daha az güç harcıyor. ASUS GeForce GTX 690 bu düşük güç tüketimi ile dörtlü SLI kurulumlarını da da kolaylık sağlıyor.

1337146615_geforcegtx6903qtr.jpg

NVIDIA GPU Boost, gelişmiş anti-aliasing (TXAA/FXAA), Adaptive Vertical Sync, DirectX 11 ve OpenGL 4.2 teknolojileri eşlik ettiği ASUS, özel GPU Tweak uygulaması ile oyunculara mümkün olan en iyi overclock deneyimini sunuyor.

ASUS GeForce GTX 690, iki adet GeForce GTX 680 çekirdeğine ev sahipliği yapıyor. Devasa 3072 CUDA çekirdeği ile grafik işlemler için sarsıcı bir işlem gücü sağlıyor. Ayrıca CPU ile birlikte paralel işlem yapma özelliği de sunuyor. 512-bit'lik bellek veri yolu, sisteme 6008MHz hızında çalışan 4GB GDDR5 video belleği bağlarken çekirdek de NVIDIA GPU Boost ile 1019MHz hızına ulaşıyor.

ASUS GeForce GTX 690 ile devasa güce sahip olamasna rağmen sadece 300 Watt'lık ısıl tasarım değerinde.

Özel GPU Tweak ekran kartı ince ayar yazılımını kutuya dâhil eden ASUS, hız aşırtmaya meyilli olan kullanıcılar için doğrudan saat frekanslarını, güç hedeflerini ve fan devrini ayarlayarak performans artışıyla ilgili deneyler yapmasına olanak sağlıyor.

Dahili koruma sunan sGPU Tweak, bu sayede yapılan tüm değişiklikler güvenli oluyor ve optimal dayanıklılık ve kart emniyetine garanti veriyor. Uygulamada ayrıca kartın durumunu izlemek için bir masaüstü gösterge aracı ve GTX 690'ı güncel tutmak için sürücü/BIOS güncelleme işlevini bulunuyor.