Mozilla tarayıcısı Firefox hakkında iddialı konuştu!

Yeni Firefox'u böle tarif ettiler!

Mozilla tarayıcısı Firefox hakkında iddialı konuştu!

Dünyada en çok kullanıcılar tarayıcılar arasına geçtiğimiz yıllarda ürettiği Firefox adlı web tarayıcısıyla ismini yazdıran Mozilla şu günlerde gelecek yeniliklerle alakalı olarak iddialı demeçler vermeye devam ediyor.

Firefox'un her geçen gün değiştiğini, Mozilla'nın her geçen gün daha da artan, bitmek bilmeyen projelerine bir yenisi daha ekleniyor. Mozilla, Firefox tarayıcısı için gelecek olan değişiklikleri yeni konuşmasında çok iddialı bir şekilde dile getirdi.

1337089254_dfed.jpg

Öte yandan konuşmada Firefox yetkilisi Tristan Nitot ve Chris Heilmann tarayıcının çıkış yolculuğuna giderek İE 6'nın bir alternatifi olarak sunulmak istemesinden çıktığını itiraf ettiler. Daha doğrusu ihtiyaçtan bu tarz bir girişime giriştiklerini dile getiren yetkililerden Nitot sözlerinin devamında şunları dile getirdi: "Nereden geldiğimizi ve neler yaptığımızı iyi biliyoruz ve bundan oldukça gururluyuz" diyen Nitot, şaka yapmadan da geçemedi: "Ne dilediğinize dikkat edin! Ama biz diledik ve şimdi gerçek oldu." dedi.

Heilman ise diğer şirketlerin web tarayıcılarını daha iyi bir hale getirmek üzere kişisel olarak katkıda bulunduğunu söyledi. "Microsoft için HTML5 hakkında konuştuğum videolar kaydediyorum ve bundan gurur duyuyorum." "İstediğimiz şey, açık standarlara sahip iyi web tarayıcılarıydı. Microsoft bunu yapmıyordu, ancak şimdi yapıyor." dedi.