Yazılım
En iyi ücretsiz antivirüs yazılımları!

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımları!

2018 yılında pek çok ücretsiz antivirüs yazılımı yüzünü gösterdi. Windows güçlü bir koruma sunsa da, bahsi geçen "bedava" yazılımlar pek çok açığı kapatabilecek nitelikte.


Windows 10'un yükselişi ile birlikte, masaüstü bilgisayarınız hiç olmadığı kadar güvende. Zira işletim sistemi, Defender ile kendini korurken, sıkça yayınlanan güncellemeler ile öncülerinden daha iyi bir performans gösteriyor. 

Ancak Defender'ın kusursuz olduğunu söylemek mümkün değil. Bu nedenle en az bir antivirüs yazılımı ile takviye edilmesi gerekebiliyor. Defender belli aralıklarla güncellense de, kötücül yazılımların sayısı çok daha çabuk artıyor. Bu noktada bazı antivirüs yazılımları yardıma koşuyor.

Ücretsiz antivirüs yazılımlarının en iyilerini sizin için derledik. Söz konusu uygulamalara, sayfamızda verdiğimiz bağlantılar sayesinde kolayca erişebilirsiniz. 

Bitdefender Antivirus Free Edition

Microsoft Windows ve Mac OS için geliştirilen Bitdefender Free Edition, sektör standartlarına göre daha hızlı gelişen bir mimariye sahip. Bitdefender Free Edition birkaç Zero Day açığını yakalayamasa da, dev bir virüs anatabanına sahip. Mevcut zararlıların çoğu anında yakalabiliyor. Son derece hızlı olan yazılımın eksiği ise tarama takviminin ayarlanamaması.  Bitdefender Free Edition, süresiz olarak ücretsiz kullanılabiliyor.

Peki nedir bu Zero Day sorunu? En zeki bilgisayar korsanları, belli bir tarihte bir yazılım veya işletim sistemine karşı saldırıda bulunur. Saldırılar sınırlı sayıda olduğu için fark edilmez. Böylece bilgisayar korsanları, buldukları açıklara saldırır. Güncelleme yapılmadığı her gün, sorun büyür ve hackerlar arasında yaygınlaşır.

Bitdefender Antivirus Free Edition'ı, şu bağlantıya tıklayarak elde elde edebilirsiniz.  

Avast 

Avast'ın ücretsiz sürümü, virüsler ve zararlıların büyük bir çoğunluğunu anında yakalayabiliyor. Buna ek olarak ek sabit disk sürücülerine ve USB aygıtlarına ücretsiz olarak erişebiliyor.

Yazılımı şu bağlantıdan indirmeniz mümkün.

AVG

AVG, kullanıcı dostu arabirimi ve çoklu yakalama teknolojisi dikkatleri üstünde topluyor. AVG'nin en büyük sorunu fazla hızlı olmaması ve yanlış raporlar verebilmesi.

Uygulama, bu link vasıtasıyla  kolayca kurulabiliyor.

Kaspersky Free

Rus güvenlik şirketi Kaspersky, daima sektörün en önemli isimlerinden biriydi. Bu 2018 yılında da değişmedi. Kaspersy Anti-Virus 2018, ücretsiz uygulamalar arasında belki de en güçlüsü ve en çok kaynağa sahip olanı. Yine de uygulama, paralı Kaspersky sürümleri karşısında, özellikler açısından çok geride kalıyor.

Güvenlik yazılımını şu bağlantıdan indirebilirsiniz. 

Ad-Aware Anti Virus

Ad-Aware'in en önemli özelliği, sisteme asgari düzeyde yük bindirmesi ve tüm muadillerinden hızlı olması. Sistem kaynakları minumum düzeyde tüketiliyor.  URL engelleme sistemi, zararlı yazılımların bulunduğu sitelere karşı da önlem geliştiriyor.

Ad Aware eklentisini, tarayıcı kurup kurmamakta karar vermekte zorlanabilirsiniz.Yazılımı şu bağlantıdan indirmeniz mümkün. Yapımın ömür boyu ücretsiz olduğunu vurgulayalım. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.