Yazılım

En iyi Windows 8 uygulamasına 100 bin dolar!

Qualcomm, Windows 8/RT sürümleri için toplamda 100 bin dolar ödüllü uygulama geliştirme yarışması başlattığını kendi sayfasından duyurdu.

En iyi Windows 8 uygulamasına 100 bin dolar!

Microsoft, Windows 8 için teşvik atılımlarını sürdürüyor. Aslında bu seferki kampanya Microsoft'tan değil. Qualcomm firması bu kampanyayı başlattı fakat Microsoft'un desteğiyle beraber. Qualcomm, Windows 8/RT sürümleri için toplamda 100 bin dolar ödüllü uygulama geliştirme yarışması başlattığını kendi sayfasından duyurdu.

Qualcomm'un, Windows 8'e uygulama geliştirmeyi teşvik etmek amacıyla başlattığı yarışmada 4 farklı kategoride büyük ödül verilecek. Yarışma başvuruları bugün başladı. Yarışmada toplamda 4 uygulamaya 100 bin dolar vaat ediliyor. İlgili sayfada belirttiği gibi bağlanabilirliği en iyi kullanan uygulama, en iyi oyun, en kullanışlı uygulama gibi üç kategoride 20 bin dolarlık ödüller verilecek. Ayrıca AllJoyn peer-to-peer yazılımını kullanarak geliştirilmiş en iyi uygulamaya ise 40 bin dolarlık ödül veriliyor.

1340895170_win8.jpg

Büyük ödül ise En İyi Uygulama adı altında 100 bin dolar. Burada ise en yüksek puanı toplayan uygulamaya ödül verileceği söylendi.

Bugün başlayan yarışmanın son günü ise 1 Ekim olarak belirtilmiş. Yarışmanın jürileri de Microsoft ve Qualcomm. Yarışmada kazanan uygulamaların ödülleri 18 Ekim'de açıklanacak ve törenle ödülleri verilecek.

Yarışmanın sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.